Home / Kredi / Krediler / En Düşük Taşıt Kredisi Hangi Bankada?

En Düşük Taşıt Kredisi Hangi Bankada?

Taşıt kredisi Türkiye’de yer alan tüm bankalar tarafından müşterilerine aracın fiyatına göre değerlendirilip verilen araç kredisi sınıfına da dâhil olan kredi türüdür. Taşıt kredisi için bankalar aracın sıfır veya ikinci el olup olmadığına bakarak değerlendirmelerde bulunup bu şartlara göre kredi miktarını belirlemekte. Yani örnek verecek olursak aracın ne kadar yeni olduğu veya tamamen sıfır bir araç olmasına bağlı olarak kredi miktarı da bir o kadar yüksek olmaktadır. Aracın sıfır olması dâhiline bankalar daha fazla kredi imkânı sunabilmektedir. Bu konumuzda sizlere en uygun araç kredisi adı altında sunacağımız ve birçok kişinin merak ettiği en düşük taşıt kredisi hangi bankada gibi soruları yazımızın devamın öğrenerek almak istediğiniz araç için bankayı kendiniz seçebileceksiniz.

EN DÜŞÜK TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİDİR?

Eski zamanlara nazaran günümüzde hemen hemen tüm bankalar araç kredisi alanında müşterilerine kesintisi hizmet vermek adına taşıt kredisi sunmaktadır. Son zamanlarda tüm bankalar müşterilerine taşıt kredisi dâhil çeşitli alanlara dayalı birçok kredi imkânı sunmaktadır. Fakat insanlar her banka ile değil, sadece kredi için en uygun banka kuruluşunu tercih ederek işlemlerini sürdürmektedir. Her ne kadar zor bir süreç olsa da en uygun taşıt kredisi veren bankayı bulmak mümkün, fakat buna takriben uygun olan bankaların başvuru esnasında çıkardığı ek masraflar müşteriyi yine keyfisiz bir halde düşürmekte olsa da bilmeniz gerek şey bu işlem tüm bankalarda geçerliliğinin bulunmasıdır. Çıkacak olan bu ek masraflar akabinde banka tarafından sağlanan kredi avantajı size zarar olarak geri dönebilmektedir.

İlgili  Kredi almak için gerekli belgeler

                Bankalar tarafından sağlanan taşıt kredileri farklı ve önemli ayrıcalıklar sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan kredi incelemelerinde bu ayrıcalıklar aşağıdaki gibidir;

  • Kredi sigorta ücretlerinin belirlenmesi
  • Devreye giren kredi temin ücretleri
  • Kasko ücretlerinin alınıp alınmaması
  • Kredi çekeceğiniz aracın sıfır veya ikinci el araç olup olmaması durumu

EN DÜŞÜK TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKALAR;

Garanti Bankası 0 KM Taşıt Kredisi: % 1.29
Garanti Bankası 1-5 Yaşındaki Araçlar İçin İkinci El Taşıt Kredisi: %1.35
Garanti Bankası 6-10 Yaşındaki Araçlar İçin İkinci El Taşıt Kredisi: %1.35
Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi: % 1.17
FibaBank 0 KM Taşıt Kredisi: % 1.25

 

Bir önceki yazımız olan Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde faiz oranları, konut kredisi ve konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir