Home / Kredi / İhtiyaç Kredisi / Faizi Düşük En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren 3 Banka

Faizi Düşük En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren 3 Banka

Bütün kredi tiplerinde olduğu gibi ihtiyaç kredisi de bankaların geri almak şartı ile faiz ve vade karşılığı para devretmesidir. Size en uygun ihtiyaç kredisini bulmak, en uygun ihtiyaç kredisi veren bankaları araştırmak önemlidir. Kişiler ihtiyaç kredisini genellikle kısa vadeli ve tutarı düşük olan nakit ihtiyaçlarını karşılamak için çekerler. Son günlerde ihtiyaç kredisi ihtiyacı duyan insan sayısı giderek artmaktadır. Cep telefonu taksitlerine yasak geldiğinden beri, yalnızca akıllı telefon almak için bile ihtiyaç kredisi çekmek isteyen banka müşterileri bulunuyor. Artık bankaların da teknolojinin kolaylıklarına ayak uydurduğunu söyleyebiliriz. Çünkü banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden ihtiyaç kredinizi çekebilirsiniz. Ancak tüm bunlardan önce ihtiyaç kredisi çekmek için koşullarınızın uygun olması gerekir. Bunlar:

  • On sekiz yaşını hatta bazı bankalar için yirmi yaşını dolduruyor olmak,
  • SSK kaydı ya da vergi levhası olan bir iş yeriniz olması,
  • Levhanız varsa kredi çekmek için kâr gözüküyor olması,
  • İpotek verecekseniz eşinizin yazılı izni olması,
  • Gelir durumunuzu gösteren belgeleri bankaya gösterebiliyor olmanız,
  • İkamet belgesi götürmeniz,
  • Kredi notu denilen bankalarla olan geçmişinizin borçlar açısından temiz olması,
  • Kredi veya kredi kartınızın ödemelerini düzenli yapmış olmanız,
  • Her zaman gerekli olmasa da bazı durumlarda kendinize bir kefil bulmanız ve kefilden de eş rızası almanız,
  • En çok kırk sekiz ay vade talebinde bulunmanız gibi koşullardır.

En Uygun İhtiyaç Kredisi

Herkes için en uygun ihtiyaç kredisi, bankanın aylık faizinin en düşük olduğu kredilerdir. Genellikle ihtiyaç kredisi çekeceğinizde üç ila kırk sekiz ay arası vade talep edebilirsiniz. Vade talebiniz doğrultusunda kredi şartlarının değiştiğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Şayet ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünüyorsanız, kredinizi çekmeden önce mutlaka en uygun ihtiyaç kredisi hesaplamaişini iyi yapmanız gerekmektedir. Hesaplamayı banka şubelerine uğramadan da kolaylıkla kendi internet siteleri ya da bu konudaki çeşitli siteler üzerinden yapabilirsiniz. Faiz oranını hesaplama sırasında öncelikle ihtiyaç kredisi için bankadan çekmek istediğiniz tutarı belirleyip girmeniz gerekmektedir. Daha sonra talep edeceğiniz vadenin kaç aylık olduğunu ve aylık ödemeyi hedeflediğiniz miktarı girmeniz gerekir ve bunların sonucunda size yüzde kaç faiz oranı uygulayacaklarını görebilirsiniz.

Birden fazla banka için bu faiz oranı hesaplamasını yaptığınızda, kendinize en uygunihtiyaç kredisi veren bankayı belirlersiniz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kendinize en uygun ihtiyaç kredisi veren bankayı belirlemek için faizi düşük ihtiyaç kredisi veren bankaları çok iyi tespit etmeniz gerekmektedir. Kendi araştırmalarımız sonucu olarak, faizi en düşük tutarak ihtiyaç kredisi veren bankaların sıralamasını ING Bank, Türkiye İş Bankası ve QNB Finansbank şeklinde sıralıyoruz. Bu sıralamayı yaparken faiz oranlarını karşılaştırdık.  En uygun ihtiyaç kredisi için banka şubelerine kadar gitmenize gerek kalmadığı gibi, çekmek istediğiniz kredi miktarını bankaların yayınladıkları faiz oranlarını kullanarak hesaplayabilirsiniz.  Düşük faizle ihtiyaç kredisi verdiğini söyleyen her bankayla tek tek görüşmenizde ya da en uygun ihtiyaç kredisi hesaplama kendiniz titizlikle yapmanızda büyük yarar vardır.

İlgili  Gelir Belgesiz Kefilsiz 10.000 TL Kredi Veren Bankalar

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankaları tespit ettiğiniz ve emin olduğunuz halde yine de ihtiyaç kredisi çekmek bu kadar kolay bir işlem sayılmıyor. İhtiyaç kredisi için şartları sağladığınızda gerekli belgeleri de eksiksiz bulundurmanız gerekmektedir. ING Bank, Türkiye İş Bankası ve QNB Finansbank şeklinde en uygun ihtiyaç kredisi veren bankaları sıraladığımızda, bu sıralamanın dönem dönem değiştiğini belirtmemiz gerekmekte ve sizin de faiz oranlarını araştırıp rahatlıkla karşılaştırabiliyor olmanız gerekmektedir.

10.000 TL 36 Ay Vadeli En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç Kredisi Kredi Tutarı Faiz Oranı Vade Sayısı Taksit Tutarı
ING Bank 10.000 TL 2,19% 36 432,97 TL
Türkiye İş Bankası 10.000 TL 2,39% 36 449,06 TL
QNB Finansbank 10.000 TL 2,60% 36 466,28 TL

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz Kefilsiz 10.000 TL Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 10 bin kredi, gelir belgesiz kredi ve kefilsiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

PTT Emeklilere Kredi

PTT’den ihtiyaç kredisi veren bankalar; Emekli olduğumuzda en çok merak ettiğimiz şeylerden birisi “Emekli Kredisi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir