Home / Bankalar / Emekliye Kolay Kredi Veren Bankalar

Emekliye Kolay Kredi Veren Bankalar

Emekliye Kolay Kredi Veren Bankalar

Şüphesiz bankacılık işleminde insan yaşının herhangi bir önemi yoktur. Reşit bir yaşa gelmiş ve bu konuda ki, kişisel ihtiyaçlarını banka kanalı vasıtasıyla karşılamak isteyen kişiler aldıkları maaşın belli katlarına kadar kredi çekebilmektedir. Kredi çekme konusunda kredi notu değerleriyle bankacılık itibarını kanıtlayan kişilerin daha rahat hareket etme durumları da olmaktadır. Kredi çeken kişiler arasında gerek yaşını gerek ise gün sayısını doldurarak emekli yoluna ayrılan kişilerin aldıkları emekli maaşı dışında herhangi bir gelire sahip olmamasıyla birlikte büyük olabilecek finansal ihtiyaçların kendi başına sağlanabilmesi maalesef mümkün değildir. Bankacılık sektöründe en çok satan kredili ürünler arasında yer alan; İhtiyaç kredisi, Taşıt kredisi, Konut kredisi gibi önem teşkil eden kredili ürünlerin tamamına emeklilerin katılabilmesi mümkündür.

Tabiri caiz ise emekli yaşının Türkiye ortalamasında 55’den başlaması, bankacıların kredi verme konusunda ki düşüncelerini ve tereddütlerini arttırmaktadır. Kişilerin yüksek yaşa ulaşmaları sonucunda ilgili kredilerde ki vade sayısının yüksek olması bankanın verdiği krediyi geri alamaması şüphe etmektedir. Dolayısıyla konut kredisi gibi ürünlerin 120 aya kadar vadeye çıkması toplamda 10 yılı tekabül etmektedir. Yaş sayısına göre her banka 10 yıllık kredi vermek istemediğinden ötürü emeklilere zorluk çıkarabilmektedir. Buda doğal olarak emeklilerin “ Emekliye Kolay Kredi Veren Bankalar “ arama sorgularının üretilmesine sebebiyet vermektedir.

Sosyal devletin emeklilere getirdiği imkan ve destekler normal bir vatandaşa getirilmemektedir. Sosyal devlet içerisinde kişinin kaç yaşında olduğunun herhangi bir önemi yoktur. Kişinin sadece emekli olması yeterli olabilecek bir davranıştır. Bu vesileyle konut kredisi gibi önemli kredileri çekecek kişilerin derhal devlet destekli kredilerle tanışması gerek kendileri açısından olabilecek kolaylıklara, gerek ise daha hızlı kredi alabilmelerine yelken açacaktır. Devlet destekli kredilerde emeklilere sağlanan en büyük avantaj konut kredilerinin piyasa altında satılması, %100’e yakın kredinin verilmesi ve aynı zamanda ödeme periyotlarının ayda bir veya üç ayda bir yapılabilecek olması en önemli avantajlar arasında yer almaktadır. Emeklilerin bu konudan bireysel destek alabilmeleri için en yakın devlet bankalarından birisine yani Ziraat bankası, Vakıf bankası ve Halk bankasına gitmeleri yeterli olacaktır.

İlgili  Esnek Hesap Nedir?

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Taşıt Kredi Limiti Ne Kadar Olur?

Kredi türlerinin hepsinde krediyi kullanacak kişinin gelirine bağlı olarak bir limit belirlenmiştir. Bu limitler taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir