Home / Bilgiler / Emekli Sandığı (4c) Hizmet Dökümü ve Sorgulama

Emekli Sandığı (4c) Hizmet Dökümü ve Sorgulama

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama

Emekli sandığı hizmet sorgulama konusu üzerinde titizlikle durulacak bir konudur. Çünkü sorgulama işleminde primlerinizin ne durumda olduğunu görebilir, durumunuzu inceleyebilirsiniz. Gün sayılarınız, primlerinizin ne zaman yattığı, primlerinizi yatıran şirketler konusunda kolayca bilgi alabilirsiniz.

Emekli Sandığı hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır?

Bunun için bugünün şartları ile ayrıca ilgili kuruma gitmenize gerek yok. Gelişen teknoloji olanakları sayesinde bu işlemi internet üzerinden hiçbir sorun yaşamadan hemen yapabilirsiniz. Emekli Sandığı hizmet dökümü TC Kimlik No ile sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için arama motoruna istediğiniz hizmeti yazdığınızda ilgili sayfa açılacaktır. Açılan sayfada “Kimliğimi şimdi doğrula” butonuna tıklayabilir, önünüze gelen sayfaya da TC Kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi yazarak bilgi alabilirsiniz. E-devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT’den kimliğiniz ve 2 TL karşılığında bu şifrenizi alma şansınız mevcut. Bu şifre sayesinde devlet ile alakalı birçok işleminizi rahatça, kurumlara gitmeden yapabildiğinizi unutmayınız.

TC ile Hizmet Dökümü Sorgulama

Emekli Sandığı hizmet dökümü sorgulama TC ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi web sitesinden de yapılabilir. Böylece Emekli Sandığı hizmet dökümü şifresiz bir şekilde kullanılabilir. Buradan dökümünüz ile ilgili işlemleri kontrol edebilir, arzu ederseniz çıktı alabilirsiniz. Bazen SGK üzerinden yapılan sorgulamalarda sorunlar çıkabilir, sayfalar açılmayabilir. Bu sebeple e-devlet şifresi almanız mantıklı olacaktır.

İlgili  Risksiz Yatırım Türleri Neler?

Sigorta ödemeleri insanların ilerde emekli olmasını sağlayan gerekli uygulamalardır. Yıllarca sigortalı olarak çalıştıysanız, sağlık güvencenizin olmasının yanı sıra, sigorta kurumuna prim ödedikten sonra eğer Emekli Sandığı ödediyseniz bu kurumdan yaşınız ve emeklilik süreniz dolduktan sonra prim alabilirsiniz. Emekli Sandığı gün sorgulama işlemleri de zaten bu sebep ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile ödenen günlerinizi görebilirsiniz. Toplam yatırılan para ile kıyaslayama yapabilirsiniz. Ayrıca Emekli Sandığı prim sorgulama da buradan kontrol edilebilen bir bilgidir. Bu detaylar özellikle ilerleyen yaşlarda herkes için daha önemli bir duruma gelmektedir.

Yasaları sürekli takip etmeniz her zaman önemlidir. Devlet kurumlarında bazı güncellemeler her zaman yapılabilmektedir. Bu güncellemeleri takip etmek hayati önem taşımaktadır. Gelecek değerlendirmesi için Emekli Sandığı’nda yer alan bilgiler sürekli kontrol edilmelidir. Önceki yazımızda sizlere https://kredipiyasa.com/emekli-sandigi-borc-sorgulama bu bağlantıda borç sorgulama nasıl yapılır? anlatmıştık.

E-Devlet Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama için TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 2019'da Banka Sınavları Ne Zaman Olacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir