Home / Bilgiler / Emekli Sandığı (4c) Borç Sorgulama İşlemi

Emekli Sandığı (4c) Borç Sorgulama İşlemi

Emekli Sandığı Borç Sorgulama

İnternet hızlı bir şekilde hayatımıza girdiği için birçok işlemi evden çıkmadan halledebilir duruma geldik. Bu elbette bir avantaj. Gereksiz evrak işleri ile tüm günümüzü doldurmak zorunda değiliz artık. Zira eskiden bu tür işlemler için devlet dairelerinde çok fazla vakit geçirmek durumunda kalıyorduk. Bu anlamda e-devlet uygulaması da tüm devlet uygulamaları konusunda bize yardımcı olan iyi bir seçenek. Uygulamanın aplikasyonunu bile telefonunuza indirme şansınız mevcut. Emekli Sandığı borçlarınız ile ilgili buradan rahatlıkla yardım alabilirsiniz.

PTT şubesinden almış olduğunuz bir şifre yardımı ile tüm devlet işlemlerinizi kolaylaştırma şansına sahip olabilirsiniz.

Emekli Sandığı borç sorgulama, primler, emekli prim borçları gibi durumları çeşitli web sitelerinden kuruma gitmeden öğrenme imkanınız mevcut. Peki Emekli Sandığı borç sorgulama nasıl yapılır? Elbette bu işlemleri takip etmeniz gerekebilir. Zira torba yasa sonrasında prim borcu olanlara bir yapılandırma şansı tanınmıştı.

Emekli Sandığı borç sorgulama ile ilgili detaylar şöyledir :

Aşağıda vermiş olduğumuz Emekli Sandığı borç sorgulama linkine tıkladıktan  açılan bağlantıda sorgu türünden “Diğer ödemeler” sekmesini seçmeniz gerekir. Sorgu türü kısmına geldiğiniz zaman da bu alandan, “ İsteğe Bağlı 6111 Yapılandırma Tahsilatı” sekmesine seçmeniz gerekir. IBS yeni sicil numaranızı girmeniz elzemdir. Son olarak, güvenlik kodunu girip borcunuzu sorgulamanız gerekir. İşlem bu kadar basit.

İlgili  HSBC Kredi Kartı Başvurusu

Emekli Sandığı Borç Sorgulamak İçin Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan 2019'da Banka Sınavları Ne Zaman Olacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir