Home / Bankalar / Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır?

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır?

Emekli Maaşı Banka Değiştirme

İnsan doğası gereği doğar, ömrü yettiği kadar yaşar ve sonunda da hayata gözlerini yumarak dünya yaşantısını tamamlar. Bu süreç içerisinde yaşının da el vermesine bağlı olarak bir işte çalışarak geçimini sağlamaya çalışır. Sonunda da gerekli koşulları sağlaması halinde emekli olarak bir nevi dinlenmeye çekilir. Emekli olduğunda maaşını alacağı bankayı isterse değiştirebilir. Bu yazımızda emekli maaşı banka değişikliği nasıl yapılır? ondan bahsedeceğiz. Böylece maaşını aldığı bankayı beğenmeyen, evine daha yakın bir banka isteyen ya da daha iyi koşullar sunan bir bankaya maaşını taşımak isteyen emekliler bu isteklerini kolaylıkla yerine getirebilecektir.

Bilindiği üzere devletin tüm resmi kurumları pek çok hizmetlerini e-devlet sistemi üzerinden vatandaşların hizmetine sunmaktadır. Sayıları her geçen gün artan bu hizmetler sayesinde artık ihtiyaç duyulan pek çok resmi iş ve işleyişler bu sistem üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Böylece hem vatandaşlar hem de resmi kurumlarda çalışan personeller daha az emek ve masraf ile daha çok iş yapabilmektedir. E-devleti en aktif kullanan devlet kurumlarından birisi olan SGK, emekliliğe ve çalışana dair pek çok uygulaması ile bu sistem üzerinden hizmet vermektedir. Bu hizmetlerden birisi de emeklilerin maaşını aldıkları bankayı değiştirebilmeleridir. Son derece kolay olan bu işlemi yazımızın devamını okuyarak rahatça yapabilirsiniz. Konuya dair bir giriş yaptıktan sonra şimdi de emekli maaşı banka değişikliği nasıl yapılır? ondan bahsedelim. Aşağıdaki işlemleri adım adım yapmanız halinde işlem tamamlanacaktır.

İlgili  Paykasa Kart Nedir Nasıl Satın Alınır?

Memur Maaş Değişikliği

– İlk olarak henüz e-devlet şifresi yok ise öncelikle PTT şubelerinden e-devlet şifresini temin edin. E-devlet şifresini temin ettikten sonra site üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.
– E-hizmetler sekmesine tıklayarak SGK hizmetleri kısmına gidin.
– Burada yer alan 3 farklı menüden kendi emekliliğinizin olduğunu seçmelisiniz. Yani;

SSK emeklileri “4/A HİZMETLERİ-4/A BANKA VE ADRES DEĞİŞİKLİĞİ MENÜSÜ” ,
Bağ-Kur emeklileri “4/B HİZMETLERİ-4/B BANKA VE ADRES DEĞİŞİKLİĞİ MENÜSÜ “ ve
emekli Sandığı emeklileri de “4/C HİZMETLERİ-4/C BANKA VE ADRES DEĞİŞİKLİĞİ MENÜSÜ “ ne tıklayacaktır.

Yukarıda bahsedilen adımları takip ettiğinizde emekli maaşı banka değişikliği nasıl yapılır diye artık kafanızda soru işareti kalmayacaktır. Fakat bu taşıma işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için mevcut bankaya kredi borcunun bulunmaması gerekiyor. Aynı zamanda maaşta bloke varsa onun da kaldırılması şarttır.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir