Home / Bankalar / EFT Nasıl İptal Edilir?

EFT Nasıl İptal Edilir?

Bankacılık işlemleri arasında en çok aktif olarak kullanılan hizmet şüphesiz havale ve eft işlemleridir. Günümüzde birçok banka olduğundan ötürü EFT işlemleri daha sık yaşanmakta olup bankalar tarafından çeşitli komisyonlar neticesinde EFT işlemleri gerçekleştirilmektedir. Havale ve EFT arasındaki fark tamamen iç ve dış hatta dayalı bir banka sistemi olarak çalışmaktadır. Yani kısaca net anlatırsak; Havale bir bankanın kendi hesapları arasında oluşan para transferine denmektedir. EFT ise bir banka hesabından farklı bir banka hesabına transfer işlemidir. Hem bireysel hem de kurumsal bir işlem içerisinde yapılan EFT işlemleri daha hızlı ve sorunsuz olması adına şubelerden, ATM, internet ve telefon bankacılığı ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Yalnız bu işlemler içerisinde bulunan telefon ve internet bankacılığı ile yapılan EFT işlemleri genellikle birkaç hatadan ötürü yanlış yapılmaktadır. Yanlışlıkla başka isim ve hesaba EFT geçme işlemi her ne kadar insanların canını sıksa da bu konuda müşterilerin oldukça dikkatli olması gibi EFT nasıl iptal edilir sorusuna da hakim olmalıdırlar.

EFT NASIL İPTAL EDİLİR?

Bu soruya hakim kişilerin var olduğu gibi, bu konu hakkında pek bir bilgi sahibi olmayan müşterilerinde var olduğu gözler önünde. Bu nedenden ötürü bu soruya cevaben eğer ki kişi yanlış bir EFT işlemi gerçekleştirmiş ise hiç zaman kaybetmeden hemen EFT iptal işlemini gerçekleştirmelidir. Bunun için öncelikle yapılması gerekilen özellikle de internet üzerinden EFT yapan birinin “Genel müdürlük tarafından onay verilmesi” göz önünde bulundurularak onaydan önce mutlaka iptal işlemine tabi tutmalıdır.

İlgili  Bankalardan Satılık Taşınmazlar

Bu sorun için EFT yaptığınız internet bankacılığı hesabınız üzerinde bulunan bankacılık işlemleri menüsünde yer almakta olan EFT iptal sekmesinde ki menüye erişim sağlayarak burada bulunan para transferinde iptal talebinde bulunabilirsiniz. Daha hızlı bir işlem için mevcut bankanızın telefon bankacılık hizmetini arayarak hızlı bir şekilde de EFT iptal durumunuzu bildirebilirsiniz. Günümüzde pek çok insan gerek dalgınlıktan, gerek ise yoğunluktan ötürü yanlış EFT işlemleri yapabilmekte. Bu normal karşılanacağı gibi, EFT iptalini gerçekleştirdiğiniz sürece can sıkıcı bir durumunda meydana gelmemesi bu durumu telafi etmekte.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapıkredi Eft Saatleri 2019

Koç grubunun bankalarından bir tanesi olan Yapıkredi bankası mevcut ve yeni müşteri ile hizmet vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir