Home / Kredi / Dul, Yetim ve Özürlü Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir Mi?

Dul, Yetim ve Özürlü Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir Mi?

Dul, Yetim ve Özürlü Maaşına Kredi Veren Bankalar

Sigortaları kişilerin ölümlerinin ardından hak sahibi olan eşe ve çocuklarına ölüm aylığı (Dul, Yetim maaşı) bağlanmaktadır. Özürlü Maaşı ise %40 ve üzeri özre sahip kişiler için bağlanan aylık bir ödemedir. Bu şekilde kendilerine bağlanan aylıklar sayesinde dul, yetim ve özürlü vatandaşlar da her Türk vatandaşına sunulan kredi çekebilme haklarından en iyi şekilde yararlanma imkanına sahiptirler. Kredi notu yüksek olan ve bankaların kara listesinde yer almayan her vatandaş gerekli koşullara uyum gösterebildiği ve bunu ispatlayabildiği zaman banka ürünlerinden de yararlanabilmektedir. Bankaların zaman zaman dul, yetim, özürlü vatandaşlar için uygulamaya girdiği dönemsel kampanyalardan ve sunulan haklardan da gerekli belgelerini beyan ettikleri takdirde istifade edebilmektedirler.

Dul Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

Her Türk vatandaşında olan haklar dul maaşı alan kişiler için de elbette geçerlidir. Burada önemli olan bankalardan kullanmış olduğunuz kredi ürünlerinde herhangi bir aksaklık yaşatmamış olmanız ve banka tarafından belirlenen kredi notunuzun durumudur. Kredi notunuzda herhangi bir problem yoksa ve banka ürünleri ile alakalı herhangi bir sorun yaşanmadıysa dul maaşı alanlar da kredi çekebiliyorlar. Alabilecekleri kredi tutarı ise aldıkları dul maaşı üzerinden 3’ te 1’i şeklinde taksite bağlanarak sağlanıyor. Örneğin 900 TL gibi bir rakam alıyorsanız dulluk maaşı olarak, 900/3=300 TL, 300×36=10.800 TL (tabi burada faizli verdiği rakamdır. Faizler düşünce daha az bir rakam alınabilmektedir.) maksimum olacak şekilde üst limit ile kredi kullanma imkanınız bulunmaktadır.

İlgili  Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Özürlü (Engelli) Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir Mi?

Özürlü maaşı alan vatandaşlar da kredi veya kredi ürünlerinden yararlanma imkanına sahiptir. Bankalardan kredi çekebilmeleri ise bankaların uyguladıkları kriterlere bağlı olmaktadır. Kredi notu açısından uygun olarak görülen her özürlü vatandaş da maaşının imkan verdiği miktarlarda kredi çekebiliyor.

Yetim Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

Dul ve özürlü maaşı alan kişilerde olduğu gibi yetim maaşı alan vatandaşlarda bankaların kredi uygulamalarından yararlanabiliyor. Onların da yapması gereken şey alacakları maaşın daimi olduğunu belgelerle bankalara ispatlamak ve kara liste içerisinde yer almamaktır.

Bir önceki yazımız olan 20 Mart 2019 Güncel Kredi Faiz Oranları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaşıma El Konur mu?

İçindekiler1 Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaştan Para Kesilir mi?1.1 Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar1.2 SGK Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir