Home / Kredi / Krediler / Dükkan Açmak İçin Kredi Nasıl Alınır?

Dükkan Açmak İçin Kredi Nasıl Alınır?

Kredi Kullanımı

Bu yazımızda dükkan açmak için kredi nasıl alınır sorusuna cevap arayacağız. Konumuza geçmeden önce son zamanlarda kullanımı artan kredi konusunda birkaç önemli noktaya değinmek faydalı olacaktır. İnsanların bir kısmı gerek babadan kaldığı için bir kısmı da kendisi istediği için ticaretle uğraşmak durumunda kalıyor. Bu aşamada ortaya iki farklı profil çıkıyor. Birincisi ticari işletmesi babadan kalan kişi zaten gerekli birikim ve sermaye olduğu için işletmesini devam ettiriyor. İkinci kısımda ise sıfırdan bir dükkan açmak için girişimcinin durumudur. Bu durumdaki kimse muhtemelen sermaye açısında pek de istediği durumda değildir ya da elinde istediği şekilde bir işletme kurabilecek miktar yoktur. Bundan dolayı ihtiyacı olan tutarı eş dosttan borç alarak ya da kredi çekerek tamamlama yolunu seçmektedir.

İşyeri Açmak İçin Nerelerden Kredi Alınabilir?

Yukarıda açıklanan bilgiler doğrultusunda kredi alabilmek için birkaç farklı kurum bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve bizim tavsiyemiz KOSGEB’dir. KOSGEB yeni işyeri açacak kişilere 30.000 ile 70.000 TL tutarında faizsiz kredi olanağı sağlamaktadır. Bu sayede herhangi bir faiz geri ödemesi olmadan işyeri sahibi olabilmek mümkündür. Dükkan açmak için kredi nasıl alınır konulu yazımız kapsamında KOSGEB’e proje başvurusu yaparak alınacak kredilerin geri ödeme planı faizsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Tabi ki başvuru için profesyonel bir başvuru formu hazırlanması projenin kabul edilebilirliği açısından büyük önem taşımaktadır.

İlgili  Spot Kredi Nedir?

Dükkan açmak için kredi nasıl alınır konusunda kredi sağlayabilmek için başvuru yapılacak diğer kurumlar bankalardır. Yine burada da kamu bankalarına dikkat çekmek gerekecektir. Devletin son yıllarda işyeri açanlara gösterdiği teşvikler dolayısıyla kamu bankalarına işyeri kredisi için müracaat etmek yararlı olacaktır. Diğer taraftan ülkemizde yer alan bankaların çoğu işyeri kredisi için finansman desteği sağlamaktadır. Ancak burada da yine elinizin güçlü olması şarttır. Öyle ki başvuru esnasında iyi bir proje ve iş planı, bankaya gösterilebilecek teminat, işyeri ile ilgili bilgili ve yeterli deneyime sahip olmak oldukça önemlidir. Çünkü işyeri açıldıktan sonra başlayacak ödemelerde sorun yaşanmaması için kredi başvurusu yapılan işyerinin profesyonel ve etkin bir çalışma yapması gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir