Home / Bankalar / 2018 Devlet Evlilik Kredisi Veriyor Mu?

2018 Devlet Evlilik Kredisi Veriyor Mu?

2016 Devlet Evlilik Kredisi Veriyor Mu?

Hükümet tarafından evlenmek isteyen gençlerin önünü açan bir uygulama olan evlilik kredisi, devlet desteği ile çok daha fazla avantajlar kazanabilmekte ve genç yaşlarda evleneceklere gerekli şartların sağlanması durumunda devlet destekli evlilik kredisi imkânı sunmaktadır. Oldukça faydalı bir uygulama olan bu krediyi almak için belirli şartlar bulunmaktadır.

2016 Devlet Destekli Evlilik Kredisi Kim Tarafından Verilir?

Devletin evlenmek isteyen gençlerin önünü açmak için yürüttüğü bu kampanyanın fikri ilk olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açıklanmış ve öneri olarak verilmiştir. Evlenmek isteyen çiftlerin önünü açmak ve onları maddi sıkıntıdan bir nebze olsun kurtarmak isteyen devlet ise bir takım şartlar belirlemiş ve bu şartları taşıyan tüm çiftlere evlilik kredisi imkânı sunmuştur.

2016 Devlet Destekli Evlilik Kredisi Kullanım Şartları Nelerdir?

Devlet destekli evlilik kredisi kullanmak isteyen çiftler için belirlenen ilk şart yaşla ilgilidir. Evlenecek hem kadın hem erkek 18 yaşından büyük, 24 yaşından küçük olmalıdır. Aynı zamanda evlenmek isteyen iki kişinin de adli sicil kaydının temiz olma zorunluluğu bulunmaktadır. Taraflardan herhangi biri üzerine bir taşınmaz var ise bu durum devlet destekli evlilik kredisi almaya engel olarak belirtilmektedir. Bu kredinin verilmesi için öncelik ihtiyaç sahipleri olarak belirtilmektedir.

2016 Devlet Destekli Evlilik Kredisi Miktarı Nedir?

2016 senesi için devlet tarafından belirtilen maksimum kredi miktarı 10bin TL’dir. Bu kredinin geri ödemeleri ise yeni evli çifte ilk dönemlerinde zorluk çıkarmamak için 1 yıl sonra başlanmaktadır.

İlgili  Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

2016 Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvuruları Nasıl Gerçekleşir?

Devlet tarafından belirlenen tüm şartları taşıyan kişiler evlilik kredisi kullanmaya hak kazanabilmektedir. Bu krediden yararlanabilmek için herhangi bir bankaya başvurmak ve TL çeyiz hesabı açmak gerekmektedir. Mevzuatta da yer alan bu kredi türü, düzenli olarak çeyiz hesabına para yatırılması durumunda devlet tarafından 10bin TL’ye kadar ekstra yardım olarak kişiye ulaşmaktadır. Üstelik bu 10bin TL’nin geri ödemesi oldukça kolaydır. Kişinin ihtiyaç durumuna göre bu paranın ödemesinde 4 yıla kadar veda yapılabilmektedir. Eğer evlendikten sonraki ilk 1 yıl içerisinde çift çocuk sahibi olursa ödemeyi 1 yıl daha ertelemek de mümkün olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir