Home / Genel / Kadınlara Devlet Destekli İş Kurma Kredisi 2019

Kadınlara Devlet Destekli İş Kurma Kredisi 2019

Son yıllarda çeşitli alanlarda ticari faaliyetler sürdürmek isteyen bireysel ve kurumsal firmalara devlet tarafından çeşitli teşvik ve destekler verilmektedir. Verilen devlet destekleri içerisinde en dikkat çekici olanlarından biri de şüphesiz ev hanımları başta olmak üzere kendi işini yapmak isteyen diğer kadınlara yönelik olarak verilen desteklerdir. Devlet destekli olan bu yatırım ve teşvikleri kullanmak isteyen kadınlarımız çeşitli kuruluşlar üzerinden yapacakları başvurular ile gerekli desteği alabilirler. Özellikle kadınlarımız arasında kendi işini kurmak isteyenlere verilen hibe krediler sayesinde hem ülke ekonomisinin arttırılması hem de kadınların evde oturmasının önüne geçip aile bütçesine katkı sağlaması hedeflenmektedir. Konuyla alakalı olarak kadınlar iş kurmak için hibe desteği nasıl alırlar sorusunun yanıtlanması gerekmektedir.

Kadınlara Hibe Desteği

Kadınlara yönelik teşvik ve desteği hiç eksik etmeyen kuruluşlar arasında ilk sırada KOSGEB gelmektedir. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının iş kurmak isteyen kadınlara yönelik olarak kurulacak olan işin sermayesine göre %70’in üzerinde bir hibe desteği verilmektedir. alınacak olan bu destek ile birlikte kadınlarımız kafasında bulunan ve uygulamaya sokmakta zorlandıkları projelerini KOSGEB aracılığı ile gerçekleştirmiş olacaklardır.

Kadınların iş kurabilmeleri için hibe desteği başvurularını bağlı bulundukları illerdeki KOSGEB eğitimlerine katılıp bu eğitimler sırasında ellerindeki projelerin neler olduğunu göstermeleri gerekmektedir. son yıllarda yapılan çalışmalar çerçevesinde KOSGEB eğitimlerine katılan kişilerin yarıdan fazlasını kadınlar oluşturmaya başlamıştır.

İlgili  Çocuk Parası Ne Kadar?

Erkek ego manyasını kendilerine çevirmek isteyen kadınlarımız devletin vermiş olduğu hibe desteği sayesinde diledikleri işi yapabilmenin imkanına sahip olup aynı zamanda kendi işinin patronu olabileceklerdir. KOSGEB eğitimlerine gelen kadınların erkek girişimcilerine nazaran 10 puanlık bir ayrımın olup eğitimi başarı ile tamamlamaları durumunda 30.000 TL’lik hibe desteğini almaktadırlar. Ayrıca kadınlara yönelik olarak 70.000 TL’lik faizsiz kredi imkanından da faydalanabilmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca KOSGEB tarafından verilen destekler artık kadınlarda %70’den %80’lere çıkarılmış ve ayrıca geri ödeme kredilerinin vadeleri ise 60 aya çıkarılmıştır. Kadınlar iş kurmak için hibe desteğin geri ödemesini en az 30 aydan sonra başlamaktadır. Böylece işin oturtulması ve kar elde etmeye başlama adına gerekli sürenin elinde bulundurulduğunu unutmamak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About admin

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

One comment

  1. Merhabalar ev hanımlarına iş kurmaları için devlet desteği hakkındaki yazınızı okudum teşekkürler. KOSGEB kaynaklı hibe 30 bin TL için tam olarak nasıl bir yol izlememiz lazım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir