Home / Genel / Devlet Destekli Hibe Traktör Kredisi 2019

Devlet Destekli Hibe Traktör Kredisi 2019

Traktör Kredisi 2019

Ülkemizde bir takım faaliyet alanlarını geliştirmeye yönelik olarak devlet destekli projelere ortaya konulmaktadır. Konuyla alakalı olarak özellikle tarım ülkesi olarak bilinen bu topraklarda faaliyet gösterecek firma, şirket veya bireysel bazlı kişiler için devlet destekli birçok hibe kredi verilmektedir. Hükümetin tarıma yönelik vermeye hazırlandığı kredi destekleri arasında yer alan devlet traktör kredisi hibe desteği şimdiden ilgi görmeye başlamıştır. Yapılan çalışmalar doğrultusunda birçok vatandaşımız tarım alanlarındaki faaliyetlerini rahat bir şekilde sürdürme adına devletin vermiş olduğu traktör kredisinden faydalanmak istemektedir. Devlet destekli traktör kredisini kullanmak isteyen vatandaşlarımız Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunu aracılığı ile verilecek olan bu fırsattan yararlanmak isteyenler başvuru yapmaları yeterli olacaktır.

Devlet traktör kredisi hibe desteği ile ilgili olarak vatandaşlarımız kendi tarımsal faaliyetlerini sürdürme adına işlerinin kolaylaştırılması ve ekilmesi mümkün olmayan arazi şartlarının dahi ekilebilmesini sağlama adına traktör araçlarını kullanmak üzere devletimizin vermiş olduğu kredi fırsatlarından yararlanabilirler.

Belirlenen rakamlar çerçevesinde devletimiz her bir traktör için devlet desteği olarak 30 bin TL’yi hibe bu rakamın üzerinde ve 100 bin TL’ye kadarını faizsiz kredi olarak sunmaya hazırlanmaktadır. Verilen bu destek ile birlikte bireysel olarak tarımsal faaliyet sürdürmekte olan vatandaşlarımızın da faydalanmaları sağlanmış olacaktır. Her türlü tarımsal kredi desteğini çeşitli kurumlara aracılığı ile sunan devletimiz bu sefer bu yardımı tarımsal faaliyet gerçekleştiren kişiler için sürdürmektedir.

İlgili  SGK Çocuk Parası Alma Şartları 2019

Peki, vatandaşlarımız devlet traktör kredisi hibe desteğini nasıl alabilir veya traktör desteği şartları nelerdir? Çeşitli kırsal kalkınma programları çerçevesinde süt üretimi yapan, işletme ve çiftçiler, aracılık yapan çiftçiler ve şirketler, tıbbi ve aromatik bitki üreten çiftçi ve şirketler, dış mekan ve iç mekan süs bitkisi yetiştiren çiftçi ve şirketlerde devletin belirlemiş olduğu kriterleri sağlamak koşuluyla tarımsal alanda faaliyet gösteren çiftçi ve şirketler gibi devlet destekli traktör kredisine başvuruda bulunabilirler. Krediye başvuruda bulunma adına Ziraat Bankası kullanılacaktır. Belirlenen rakamın üzerinde yeni traktör alan kişiler en azından bankanın belirlemiş olduğu 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödemek başta olmak üzere traktör kredisinde faydalanabileceklerdir. Ayrıca faturanın %75’ne kadar Ziraat Bankası tarafından sabit faizli traktör kredisi de kullandırılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

About admin

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir