Home / Kredi / Krediler / Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvancılıkla uğraşmak hem zor olan bir uğraştır. Hem de maliyetli bir uğraştır. Hayvancılığın bu denli maliyetli olmasından kaynaklı olarak; hayvancılıkla uğraşanlar ya da hayvancılıkla uğraşma kararı alanlar krediye ihtiyaç duyabilir. Devlet ise hayvancılık kredisinin alınmasında destek vermektedir. Hayvancılık kredisi de kendi içinde çeşitlenmektedir; büyükbaş süt hayvancılığı kredisi, hayvancılık alet ve edevat kredisi, küçükbaş hayvancılık kredisi, damızlık düve yetiştiriciliği kredisi, küçükbaş besicilik kredisi, tavuk, kaz, ördek, bıldırcın, deve kuşu kredisi, arıcılık kredisi ve at yetiştiriciliği kredisi olarak çeşitlenmektedir. Bu denli çeşitlenen kredilerin tamamına devlet destek sunmaktadır. İşte, devlet destekli hayvancılık kredisi nasıl alınır sorusunun cevabı;

  • Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi; Büyükbaş süt hayvancılığı kredisi almanız da devletin destek vermesi için belli şartlar bulunmaktadır. Bunlar; hayvancılığa yeni başlayacak olan kişilerin en az 10 büyükbaş hayvan alması, hayvancılığa devam edecek olan kişilerin ise yine en az 10 büyükbaş hayvanın var olması gerekmektedir. Ayrıca hayvan damızlık ise en fazla 2 kere doğum yapmış olması ve maksimum 36 aylık olması gerekmektedir. Eğer hayvan büyükbaşsa en fazla 1 kere doğum yapmış olması ve maksimum 48 aylık olması gerekmektedir.
  • Hayvancılık Alet Edevat Alımı: Hayvancılıkta alet ve edevat almak istiyorsanız; devlet destekli bir kredi alabilirsiniz. Ancak en az 10 hayvanınızın olması gerekmektedir.
  • Küçükbaş Hayvancılık Kredisi; Küçükbaş hayvancılık için kredi alınmasında devletin destek vermesi için tıpkı büyükbaş hayvancılıkta olduğu gibi belli şartlar söz konusudur. Mesela; eğer ki yetiştiriciliğini yapacağınız hayvan koyunsa en az 50 hayvan, yetiştiriciliğini yapacağınız hayvan keçiyse en az 25 hayvanınızın olması gerekmektedir.
  • Arıcılık İçin Kredi; Arıcılık için kredi alınabilmesi için öncelikle tüm arıların arıcılığa kayıtlı olması gerekmektedir. Bunun dışında arıcılık kredisi alacak olan kişinin de en az 100 arılı bal kovanına sahip olması gerekmektedir.
  • At Yetiştiriciliği Kredisi; Daha çok at yetiştirmek için alet edevat yardımı için verilen bir kredidir. At Yetiştiriciliği kredisinde devlet ziraat bankası aracılığıyla vermektedir.
İlgili  Dükkan Açmak İçin Kredi Veren Bankalar

Bir önceki yazımız olan Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde faiz oranları, konut kredisi ve konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir