Home / Bilgiler / Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2018

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2018

Evlilik Kredisi 2018

Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır? evlilik kredisi alma şartları, düğün kredisi nasıl alınır? ile ilgili makalemizle sizlerin karşısındayız.

Son yıllarda devletin desteğinin halkın üzerinde arttığını görmekteyiz. Özellikle çiftçiler ve girişimciler için çeşitli hibe krediler ve destekler verilerek sektörel hareketlilik ve kalkınma amaçlanmıştır. Son olarak devlet tarafından desteklenen bir diğer destek ise evlenmek için hazırlıklara başlamayı düşünen fakat maddi açıdan sıkıntıda olan gençlere için geldi. Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında açıklanan şartları sağlayan genç çiftlere faizsiz Devlet Destekli Evlilik Kredisi verilmektedir. Bu destek sayesinde 10 bin TL ye kadar evlilik kredisi verilmektedir. Yazımızın devamında halk arasında evlilik kredisi olarak da bilinen bu konu hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet Destekli Evlilik Kredisi ile evlenme hazırlığında olan çiftlere devlet tarafından faizsiz 10 bin TL ye kadar kredi desteği sunulmaktadır. Kredi desteği projesini yürüten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aşağıda yer alan şartları sağlayan tüm gençlere ilgili kredi ile destek vermektedir.

Evlilik kredisi başvuru şartları:

  • Evlenecek olan çiftlerin yaşı 18 ve üzeri olacak 25’ten büyük olmayacak.
  • TCK ‘ya göre ağır suçlardan birisi ile cezalandırılmış olmamak.
  • Maddi sebeplerden ötürü evlenmeye gücü olmamak.

Yukarıda bahsi geçen koşulları sağlayan tüm gençlerimiz Devlet Destekli Evlilik Kredisi alarak mutlu birlikteliklerini ertelemeden en kısa sürede yapabilme imkanına kavuşmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar önderliğinde Maliye ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde yürütülen proje kapsamında binlerce genç çiftimizin bu destekten yararlanarak dünya evine girmeleri bekleniyor. Bu destekten faydalanmak isteyen lisans mezunu çiftler için yaş sınırı olarak 26 uygulanacak. Bu krediyi alan kişiler ilk yıl herhangi bir ödeme yapmayacak. 2. Yıldan itibaren ödemeler başlayacak ve toplam 4 yılda geri ödemesi tamamlanacak. Ayrıca geri ödeme sürecinde çiftler çocuk sahibi olursa ödemeler 1 yıl süreyle durdurulacak ve sonradan ödemeye devam edilecek. Eğer bu krediden faydalanarak evlenmek üzere başvuruda bulunan çiftlerin her ikisi veya birisi yetim ise ve devlet yurtlarında kalmış ise ilk yıl olan ödememe süresi 2 yıla çıkarılacak ve geri ödemesi de 5 yıla yayılacak.

İlgili  HSBC Yılbaşı Kredisi Kampanya Detayları

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir