Home / Bilgiler / Denizbank Kredili Mevduat Hesabı (KMH) Nedir?

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı (KMH) Nedir?

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı KMH

Vatandaşlar arasında; genelde ekonomik durum kötü olduğunda bu ay eksideyim gibi tabirler kullanılmaktadır. Ekside olma tabiri; KMH ( kredili mevduat hesabı ) olarak bilinen hesapların ortaya çıkması ile birlikte tam olarak karşılığını bulmuştur. Bankalar müşterilerine; mevduat hesaplarına ilave olarak bir limit tanımlamak ve bu limitler dahilinde hesabınızda para olmasa da nakit çekimi yapabilmelerine imkan tanımaktadır. Örneğin; Ahmet beyin hesabına tanımlanacak 1.500 TL ‘lik bir KMH (kredili mevduat hesabı) var ise; Ahmet bey hesabında para olmasa da 1.500 TL kredili mevduat hesabından çekebilmektedir. Daha sonrasında ise bu parayı geri ödediği güne göre faiz işletilecek, hesap kesimi ile birlikte bu faiz de kişinin hesabından düşülecektir. Şimdi müşterilerine bu imkanı sunan bankalardan birisi olan Denizbank kredili mevduat hesabının ayrıntılarına birlikte göz atalım.

Denizbank Paraya Sıkışanların Yanında

Denizbank; acil nakit ihtiyaçları için müşterilerinin hesaplarına tanımlayacağı Kurtaran Hesap ile kredilii mevduat hesabı sahibi olmalarını sağlıyor. Kurtaran hesap ile; 7 gün 24 saat boyunca acil nakit ihtiyaçlarınızı istediğiniz Denizbank ATM ‘sinden size tanımlanan limitler dahilinde çekebilirsiniz. Üstelik çektiğiniz bu parayı da 12 taksit halinde geri ödemeniz de mümkün olabiliyor.

Kurtaran hesap ile; taksitli ya da normal bir şekilde kredili mevduat hesabınızdan para çekebileceğinizi gibi; bu hesap üzerinden faturalarınız için tanımlayacağınız otomatik ödeme talimatları faturalarınızın gecikmesini de önlemiş olursunuz. Hesabınızda para olmasa da; fatura günü geldiğinde Denizbank Kurtaran Hesap devreye girecek ve kredili mevduat hesabınızdan bu otomatik ödeme talimatı vermiş olduğunuz faturaların ödemesini günü gecikmeden gerçekleştirecektir.

İlgili  Denizbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Ayrıca Kurtaran Hesabınızın bağlı olduğu Denizbank kartı ile Maestro ve Electron kart desteği bulunan tüm iş yerlerinde, hesabınızda para olmasa da alışveriş yapabilirsiniz.

Kullanılmadığında Faiz İşlemez

Eğer Denizbank Kurtaran hesabınızı kullanmazsanız herhangi bir faiz ödemesi işlemeyecektir. Kullandığınızda ise; parayı kullandığınız süre kadar faiz işleyecektir.

Taksitli Geri Ödeme

Denizbank Kurtaran Hesap ‘tan çekeceğiniz paraları da ister 3 ay, ister 6 ay, isterseniz de 9 ay veya 12 aylık taksitlere halinde ödeyebilirsiniz. İlk taksit ödemesi, bir sonraki aydaki son iş günü olacaktır. Ayrıca Denizbank Kurtaran Hesap ‘tan para çekebilmeniz için hesabınızda para olmaması gibi bir şart da bulunmaz. Hesabınızda para bulunsa bile Denizbank Kurtaran Hesap ‘tan para çekebilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru işlemi de gayet kolay olup, bunun için ister Denizbank şubelerine giderek müracaatta bulunabilir, isterseniz de kısa mesaj yoluyla anında başvurabilirsiniz. Kısa mesaj ile yapılacak başvurularda; cep telefonuzun kısa mesaj bölümüne girip, KURTARAN yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak, 11 haneli TC kimlik no yazıldıktan sonra 3280 ‘e gönderilmelidir. Örnek mesaj; KURTARAN 98765432101

Başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağı da size 5 – 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde bildirilecektir. Başvurunuzun onaylanması halinde ne kadar limit tanımlanacağı hususunda da size bilgi verilmektedir. Onay sonrası yapılması gereken tek iş; herhangi bir Denizbank şubesine kimlik ve ikametgah belgesi ya da evinize ait faturalarınızdan herhangi birini götürmek olacaktır.

İlgili  Öğrencilere Hangi Bankalar Kredi Verir?

Bir önceki yazımız olan Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkarım? başlıklı makalemizde banka kara listesinden çıkma, kkb kara liste ve kredi notu düzelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir