Home / Bankaların Hesap İşletim Ücretleri / Denizbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Denizbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

2019 Denizbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Banka Ücret Detayı Toplam
Denizbank 12 Ay boyunca ayda 11.58 TL 138.96 TL

Hesap işletim ücreti, Bankların vadesiz hesaplar üzerinden kâğıt vs. işlemler için genelde yılda 2 defa olmak üzere mevduat sahiplerinden aldığı ücrettir. Bu ücretin yasal olup olmadığı konusu tartışmalı olup bu ücretin yasal dayanağı Bankacılık Denetleme kurumu tarafından yapılan ve resmi gazetede 3 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan “Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” tir

Bireysel müşterilerimizin hesap sayısından bağımsız olarak tüm hesapları için tek bir ücret yansıtılmaktadır. Genelde hesap ücreti yılda 2 defa ocak ve temmuz ayı olmak üzere 2 eşit taksitte alınmaktadır. Ancak hesapta bakiyenin yetersiz olması halinde tahsil edilemeyen Hesap İşletim Ücretleri, devam eden aylarda vadesiz hesaplarından kısmi olarak tahsil edilebilmektedir. Vadesiz hesapları hareketsiz olan mevduat sahiplerinden Hesap İşletim Ücreti tahsil edilmemektedir.

Hesap işletim ücretinin miktarı ve muafiyetleri bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Peki, Denizbank hesap işletim ücreti ne kadardır?  Denizbank müşteri başına aylık 11,45 TL hesap işletim ücreti almaktadır. Söz konusu meblağın mevduat hesabında bulunmaması halinde ise müşterinin diğer mevduat hesapları kontrol edilir varsa ondan yoksa yatırım hesabından çekilir. Müşterinin kullanmadığı hesaplardan ise hesap işletim ücreti alınmaz. Hesabın yıl içerisinde kapanması halinde ise hesabın kullanıldığı süre boyunca ki ücret mevduat sahibine yansıtılır. Hiç bir şekilde tahsil edilmeyen ücret ise 12 aylık dönem sonuna kadar bekletirdi. Her yıl hesap iletim ücretinde Türkiye istatistik Kurumunun yıllık Tüketici Fiyat endeksi artış oranın 1,2 katı oranında hesap işletim ücreti artımı yapılır ve bu durum tüketiciye en az 30 gün önceden telefon, mektup ya da kalıcı veri saklayıcı yoluyla bildirilir. Tüketici bildirimden itibaren 15 gün içerisinde mevduat hesabını kapatması ya da kullanmaktan vazgeçmesi halinde ücret artışının yürürlüğünden itibaren ek ücret alınmaz.

İlgili  4440800 Denizbank Müşteri Hizmetleri

Denizbank bazı durumlarda tüketicileri hesap işletim ücretinden muaf tutulmuştur. Bunlar; öğrenci hesapları, protokol kapsamın da maaş alan tüketicilerden, gerek vadesiz hesabından gerekse de kredi kartından 2 adet otomatik ödeme talimatı veren müşteriler, son 3 ay içerisinde emekli maaşını Denizbank tan alan müşteriler, altın gümüş hesapları ve çocuk hesaplarıdır.

Diğer Bankaların Hesap İşletim Ücretleri İçin Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde denizbank kart ücreti, denizbank kredi kartı ve denizin kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

2019 Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar? Banka Ücret Detayı Toplam Garanti Bankası Yılda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir