Home / Bankalar / Cumartesi Bankalar açık mı?

Cumartesi Bankalar açık mı?

Bankalar Cumartesi Açık mı?

Herkesin muhakkak bankalara işi düştüğü olmuştur. Hatta bazı kişilerin uğraştıkları çeşitli mesleklerden dolayı gün içerinde bir kaç kez bile bankalara uğradıkları görülmektedir. Kişiler kredi kartı başvurusu kredi kartı ödemesi, kredi kartı kapattırma, kredi talebi, maaş çekimi, hesaba para yatırma gibi sebeplerden dolayı bankalara zaman zaman ihtiyaç duydukları gibi bazı kişiler ise işi gereği bankalara sıkça ihtiyaç duymaktadırlar. Bu durumlarda önemli olan konu kişilerin bankaya ihtiyaç duyduklarında şubeye ulaşabilmeleridir. Bilindiği gibi bankalar hafta içi her gün hizmet vermektedirler. Bankalar hafta içi her gün sabah 8 – 9 civarı şubelerini açmaktadır. Akşam ise 17 civarı şubeler kapanmaktadır. Ancak bütün bankaların internet şubeleri müşteriye 7/24 hizmet sağlamaktadır. Yine banka ATM’ler eri de ilgili banka müşterilerinin 7/24 hizmetindedir. Ancak hafta içinde mesai bitinden sonra veya hafta sonu bu kanallardan yapılan şube onayı gerektiren bir takım işlemlerin onaylanması şubenin açılmasını gerektirebilir.

Bankaların internet kanalları ve ATM’lerinin tatil günleri de dahil hizmet verdiğini söylemiştik. Ancak şubelerde durum tatil günleri farklılaşmaktadır. Özellikle cumartesi günleri banka şubelerinin açık mı yoksa kapalı mı olduğu merak konusudur. Cumartesi günleri banka şubelerinin açık ya da kapalı olma durumu ilgili bankaya göre değişmektedir. Bazı bankalar şubelerini açık tutarken bazı bankalar ise cumartesi günleri şubelerini kapatmaktadırlar. Bazı bankalar özellikle büyük şehirlerde cumartesi günleri en azından bir şubelerini cumartesi günü açık bırakmaya özen göstermektedirler. Ama genel itibariyle cumartesi günleri, büyük şehirlerde hemen hemen her bankanın bir şubesi açık olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlgili  Denizbank Tarımsal Yatırım Kredileri

Hangi banka şubesinin hangi şehirde cumartesi günleri açık olduğu ilgili bankanın internet sitesinden öğrenilebileceği gibi ilgili bankanın müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanılarak da bu konu hakkında bilgi edinilebilir. Bankaların cumartesi günleri bazı şubelerini açık tutmalarındaki sebep ise hem işlerini hafta içi halledemeyen müşterilerin işlemlerini halletmek hem de hafta sonundan sonra şubelerde meydana gelen yığılmaların önüne geçmektir. Cumartesi günleri şube gerektirmeyen işlemlerde internet bankacılığı veya ATM kullanılabilir. Eğer şubeye ihtiyaç duyulan bir durum var ise de bulunulan ilde cumartesi günleri açık olan şube bulunarak şubeye gidilebilir.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapıkredi Eft Saatleri 2019

Koç grubunun bankalarından bir tanesi olan Yapıkredi bankası mevcut ve yeni müşteri ile hizmet vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir