Home / Bankalar / Cep Telefonundan Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cep Telefonundan Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bankacılığın Gelişimi

Bu yazımızda sizlere Cep Telefonundan Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Ancak onun öncesinde geçmişten günümüze bankacılık nasıl gelişmiştir ona bakalım. İlk zamanlardan itibaren bankalar ekonominin en önemli yönü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu da insanların ihtiyaçları doğrultusunda değişimlerin ve gelişimlerin olağan hale gelmesine ışık tutmuştur. Önceleri sadece banka şubelerince yapılan iş ve işlemler artık bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar aracılığı ile yapılabilmektedir. Bunda da teknolojinin gelişiminin büyük bir etkisi ve dolayısıyla katkısı bulunmaktadır.

Bilişim sektöründe yaşanan gelişmeler bankacılık sektörüne de aynı anda yansıyor dersek yanılmış olmayız muhtemelen. Çünkü teknolojik aygıtlar o denli faydalı işlere yarıyor ki insanların ayrılmaz bir parçası olmuş durumdalar.

Mobil Bankacılık

Son yıllarda internet ve akıllı telefon kullanımının artması ile birlikte akıllı cihazların kullanım oranları önemli miktarda artış göstermiştir. Bu da müşterilerine her zaman en hızlı şekilde ulaşmak ve işlem yapmak isteyen bankalar için bulunmaz bir fırsat olmuştur. Mobil bankacılık da bu fikirden doğan bir yapıdır. Şimdi Cep Telefonundan Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılır sorumuzun cevabını netleştirmeye başlayalım. Çoğu banka tarafından değişkenlik gösterse de mobil bankacılık genel itibari ile banka tarafından verilen müşteri numarası ve müşteri hizmetleri ile yapılacak olan görüşme ile elde edilen şifre ile giriş yaparak işleme hazır hale gelmektedir.

İlgili  Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018

Cep Telefonundan Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bankadan bankaya ve müşteri bazlı olarak değişkenlik gösterecektir. Kullanıcıların yetkilerine göre aktif hale getirilen menüler sayesinde hesap işlemleri, kredi kartı kontrolü, fatura ödeme ve havale işlemleri gibi birçok işlemin yapılabilmektedir. Bunlar da yine sisteme giriş yapan müşterinin yetkileri kapsamında erişebileceği menülerle sağlanabilmektedir. Siz de kendi bankanızdan edineceğiniz şifre ile mobil bankacılığı kullanarak önemli işlemlerinizi pratik ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Çalışmayan Ev Hanımlarına Maaş Bağlanır Mı?

Çalışmayan ev hanımlarına maaş bağlanır mı? konusunda devletimizin yardım olanakları genelde çalışan anneleri kapsamaktadır. Çalışan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir