Home / Kredi / Krediler / Büyükbaş Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Büyükbaş Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Ülkemizde bilhassa doğu bölgesinde büyükbaş hayvancılıkla uğraşılmaktadır. İç kesimlere doğru daha çok küçükbaş hayvancılıkla uğraşılmaktadır. Ancak ülkemizde hayvancılığın önemi de büyük olduğundan dolayı, devlet vatandaşını hayvancılığa da teşvik etmektedir. Büyükbaş hayvancılıkla uğraşılması için de devlet destekli krediler sunmaktadır. Peki, büyükbaş hayvancılık kredisi nasıl alınır? Büyükbaş hayvancılık kredisinin alınması için tercih edilebilecek iki yol bulunmaktadır. Birincisi; KOSGEB aracılığıyla büyükbaş hayvancılık kredisi almak, ikincisi ise Ziraat Bankası aracılığıyla büyükbaş hayvancılık kredisi almaktır.

KOSGEB Aracılığıyla Büyükbaş Hayvancılık Kredisi Almak

KOSGEB girişimcilerin artması ve girişimcileri teşvik etmek ve onlara destek olmak amacıyla kurulmuş olan bir kurumdur. KOSGEB formatına göre öncelikle girişimci adaylarına bir mülhakat yapılı ve bu mülhakatı başarı ile geçen adaylar; eğitime alınır. Eğitim sonunda herkese bir sertifika verilir. Bu sırada KOSGEB de devreden çıkar. Girişimci işyerini açar; KOSGEB’i işyerini incelemesi için davet eder. KOSGEB incelemesini gerçekleştirdikten sonra; olumlu ya da olumsuz olarak bir karar verir. KOSGEB kararı olumlu olursa kişi hibe kredisini alır.

Normal işyeri açmakla, hayvancılık için KOSGEB’e başvurmak arasında fark bulunmaktadır. KOSGEB büyükbaş hayvancılık için 50.000 TL hibe kredi vermektedir. İşini daha da büyütmek isteyen girişimciye ise 100.000 TL 0 faizli kredi imkânı sunmaktadır.

İlgili  Ev Kredisi Garanti Bankası

Ziraat Bankası Aracılığıyla Büyükbaş Hayvancılık Kredisi Almak

Ziraat Bankasının büyükbaş için vermiş olduğu kredi ikiye ayrılmaktadır. Birincisi büyükbaş süt hayvancılığı kredisidir. İkincisi ise büyükbaş besicilik kredisidir.

Ziraat Bankası Büyükbaş Süt Hayvancılığı kredisi vermek için; minimum 10 hayvan yetiştirici olan kişilere kredi başvurusu yapma imkanı tanımaktadır. Ancak her hangi bir 10 hayvan da ziraat bankasının sizin kredinize onay vermesi için yeterli değildir. Hayvanın en fazla 48 aylık olması ve en fazla 1 kez doğum yapmış olması gerekmektedir. Bu şartları taşıyorsanız ziraat bankasına büyükbaş süt hayvancılığı kredisine başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası büyükbaş besicilik kredisi vermek için; yine minimum 10 büyükbaş hayvan şartı koşmaktadır. Büyükbaş süt hayvancılığı kredisi ile büyükbaş besicilik kredisi arasında ki fark; büyükbaş süt hayvancılığı kredisinde hayvan alımının da dahil olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde faiz oranları, konut kredisi ve konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir