Home / Bilgiler / Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Borç Transferi Nedir?

Bu yazımızda sizlere borç transfer kredisi nasıl alınır ve borç transferi veren bankalar hangileridir konularında bilgi verilecektir. Bu kapsamda hazırlayacağımız yazımızda birkaç banka da sizlere örnek olarak sunulacaktır. Halk içinde borç kapatma kredisi olarak da adlandırılan ve birikmiş borçların ödenmesi için sunulan bir kredi türüdür. Bu sayede farklı bankalarda ya da yerlerde dağınık şekilde duran borçların tek bir merkez toplanmasını sağlar. Tabi ki bu krediyi alabilmek için de bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlara da aşağıda kısaca değinilmiştir.

Borç Transfer Kredisi Özellikleri

Borç transfer kredisi nasıl alınır konulu yazımız gereği gereken genel şartları bilmek faydalı olacaktır. Borç transferi yapılabilecek kredi türleri şunlardır: İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı borçlarıdır. Genellikle konut kredisi ve Kredili Mevduat Hesabı (KMH) borçları için borç transfer kredisi kullanılmaz. Farklı bankalara ait kredi borçları da transfer edilebilmektedir. Farklı bankaların kredi kartı borçlarının toplam borcu ya da toplam borcundan daha düşük tutarı transfer edilebilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi İçin Hangi Evraklar Gerekir?

Borç kapatma işlemleri için nüfus cüzdanı aslı ya da noter tasdikli sureti, adres kayıt sisteminde adres bilgisinin güncel olmaması halinde sabit telefon, elektrik, doğalgaz, cep telefonu, su faturalarından son 3 ay içerisinde düzenlenmiş olan bir tanesi ve gelir belgesi gereklidir. Borç aktarma kredisi için talepte bulunmak için ilgili banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda internet ortamından ve müşteri hizmetlerini arayarak da işlemleri başlatabilmeniz mümkündür.

İlgili  Bankalar Cumartesi Açık mı?

Borç Kapatma Kredisi Sağlayan Bankalar

Borç Kapatma Kredisi sağlayan bankalar arasında Akbank, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, İş Bankası ve TEB yer almaktadır. Siz de borç transfer kredisi nasıl alınır konulu yazımız kapsamında bu bankalardan herhangi birine başvuru yaparak dağınık halde bulunan borçlarınızı tek bir merkezde toplayabilirsiniz. Böylelikle ödemelerinizi tek bir yerden ödemenin rahatlığını yaşarsınız. Aksi halde farklı kurumlara ya da kişilere olan borçlarınızın fazlalığı ile ödeme planlarının karmaşıklaşması olasıdır. Ve para söz konusu olunca ödeme planlarının ne kadar önemli olduğunu belirtmeye gerek yoktur.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

BES İptali Telefon Numaraları

İçindekiler1 BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Nedir?2 Bireysel Emeklilik İptali Telefon Numaraları BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir