Home / Bilgiler / Bonus Kart Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Bonus Kart Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Bonus Kart Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Günlük hayatın en önemli parçaları haline gelmeye başlamış olan kredi kartları, doğru kullanıldığı takdirde birçok avantaj oluşturmaktadır. Özellikle yüksek meblağla yapılacak alışverişlerde kredi kartı kullanılması taksit imkânı sağlarken, zorlanmadan ödenme imkânı da vermekte ve bu sebeple kredi kartı kullanımı çok daha avantajlı olmaktadır.

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Harcamalarda nakit kullanımının azalmasını sağlayan ve özellikle kredi kartında puan birikmesini sağlayan kredi kartlarında bu puanların alışveriş esnasında kullanılması da kredi kartı için büyük avantaj oluştururken gelir düzeyine göre herkesin kredi kartının kendine özel bir limiti bulunmaktadır. Bankaya kredi kartı başvurusu esnasında belirtilen kredi kartı limit talebi, gelir düzeyine göre belirlenmekte ve aksi belirtilmediği takdirde o şekilde ilerlemektedir.

Bonus Kart Limit Arttırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi kartları arasında avantajları ile diğer birçok bankanın kredi kartından ayrılan Garanti Bonus Kart kullananlar da limit arttırma talebini birçok yolla bankaya iletebilmekte ve gelecek cevabı bekleyebilmektedir. Bankanın vereceği cevap kişiden kişiye değişmekle birlikte, genellikle kart borcu ödemelerini düzenli yapan herkesin limit arttırma işlemi onaylanmaktadır. Limit arttırabilmek için şu işlemler yapılabilir:

Kısa Mesaj Limit Arttırma İşlemi

Garanti Bonus Kart limit arttırma işlemi, kısa mesaj yoluyla yapılabilmektedir. Bunu yapmak için ilk olarak bankada numarası kayıtlı olan telefonunuzdan 3340’a “ARTIR” yazıp boşluk bırakmak, arttırmak istediğiniz limit miktarını girmek, limitinizin arttırılmasını istediğiniz kredi kartı numarasının son 6 hanesini yazmak ve tekrar boşluk bırakarak aylık gelirinizin miktarını belirtmek gerekmektedir.

İlgili  Garanti Bonus Sanal Kart Oluşturma

İnternet Şubesinden Limit Arttırma İşlemi

Akıllı telefonlarda ve tabletlerde uygulama olarak yer alan, aynı zamanda bilgisayarlardan da ulaşılabilen garanti şubelerinden de limit arttırma işlemi gerçekleşebilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için yapmak gereken internet şubesine giriş yaparak kredi kartı bölümüne tıklamak ve limit artırım talebi işlemlerini tamamlamaktır.

Garanti Bonus ATM’den Limit Arttırma İşlemi

Garanti bankası ATM’lerinden bu işlemi yapabilmek için herhangi bir Garanti ATM’sine gitmek ve kartı bankamatiğe girerek şifreyi girmek gereklidir. Açılan Ana Menü’deki “Limit İşlemleri” sekmesi kullanılarak limit artırım talebi yetkililere iletilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri ve Sorgulama 2019 başlıklı makalemizde garanti bankası, garanti bankası eft ve Garanti Bankası EFT Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Garanti Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma

İçindekiler1 Garanti Bonus Borç Yapılandırma İşlemi2 Borç Yapılandırma Nedir?2.1 Kredi Sicilinin Bozulması Neden Olur?2.2 Yapılandırma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir