Home / Bilgiler / Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir?

BitCoin Hakkında

Bitcoin sanal para birimlerimden en değerli olanıdır. Öyle ki 1 bitcoin yaklaşık 8500 dolara tekabül etmektedir. Bu para birimi genel olarak internet ortamında yapılan alışverişlerde kullanılır. Bazı kişiler ise Bitcoin para biriminin deep web sitelerinin para birimi olduğunu iddia ederler. Herhangi bir ülkeye ait bir para birimi olmadığı ve sadece bir koddan ibaret olduğu için bu deyim doğru olabilir. Fakat yine de bu gibi görüşlere fazla kulak asmamak gerekir. Bitcoin ağ üzerinden madenciler sayesinde çıkarılır. Madenciler yüksek bir hız ve güce sahip olan bilgisayarlar tarafından oluşturulur.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği yapmak istiyorsanız öncelikle sağlam birkaç bilgisayara ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekir. İşlemcileri son derece güçlü olan bilgisayarları tercih etmek daha fazla bitcoin bulmanıza yardımcı olacaktır. Özelliksiz ve eski bilgisayarlar ile bitcoin aramanız sizlere bir fayda sağlamayacaktır.

Güçlü bilgisayarlar ile kurduğunuz bir sistem sayesinde ağ üzerinde bitcoin madenciliği yapabilirsiniz. Bitcoin arayan sayısının çok olması bu anlamda bitcoin bulunmasını da zorlaştırmıştır. Daha kolay bir şekilde bulmak isteyenlerin mutlaka iyi bilgisayarlar kullanmaları gerekir. Aksi halde hem bilgisayarlar yanar hem de giden elektrik parasını ödeyecek kadar bile bitcoin bulunamaz. Madenci modunda bilgisayarların çok fazla elektrik yaktığı da unutulmamalıdır.

İlgili  Çalışmayana Kredi Veren Banka Var Mı?

Bitcoin İşinde Para Var mı?

Bitcoin işi yapılabilirse kar bırakan bir iş olabilir, fakat çoğu kişi hevesli bir şekilde bu işe başlasa da aradığını bulamaz. Bu nedenle fazla umutlu olmamak, ama yine de işe girmek mantıklı olabilir. Eğer bu işi yapamıyorsanız çok fazla uğraşmadan bırakmanız en doğrusu olacaktır. Aksi halde paranız ve vaktiniz boşuna gidecektir.

Bitcoin Buldum Nasıl Paraya Çeviririm?

Bitcoin bulunması halinde bunların paraya çevrildiği sitelerde satılması gerekir. Bu siteler çoğu zaman komisyon alsa da bazen bu sitelerden tanıştığınız kişilere doğrudan da satış yapabilirsiniz. Bu sayede komisyon ödemekten kurtulur ve ilk elden tüm parayı siz alırsınız. Satışını yaparken dolandırılmamak için dikkatli olmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir