Home / Bankalar / Bireysel Kredi Veren Bankalar

Bireysel Kredi Veren Bankalar

Bireysel ihtiyaçlar için bankaların verdiği kredilere Bireysel Krediler denir. Tüketici için bireysel kredi kullanırken dikkat edilmesi gereken unsur bütçenin uygunluğu ve sarsılmamasıdır. Kredi kullanmaya karar verildikten sonra en uygun krediyi bulmak için aylık ödeme şartlarına dikkat etmek gerekir. Ödeyebileceğiniz oranlarda taksitlendirme yapacak şekilde kredi kullanımı yapılmalıdır.

Bireysel Kredilerde Vadeler Nasıldır?

Bireysel kredilerde vade süreleri yasalar tarafından 48 ayla sınırlandırılmıştır, yani isteseniz bile 4 yıldan daha fazla vadeli borçlanma gerçekleştiremezsiniz.

Bireysel Kredilerde Fiyat Sınırlaması

Bireysel krediler ihtiyaçlara göre 50.000.- TL. ile sınırlandırılmıştır. Faiz oranları da Merkez Bankası kararınca alt ve üst sınırlamalar arasında uygulanır.

Bireysel Kredi Veren Bankalar bireysel ihtiyaç kredisi hesaplaması yaparken dosya masrafının kredi meblağının binde 5’i olabileceği bilinmelidir. Bazı bankalar özel işleme tabi tutarak müşterilerinden dosya masrafı talebinde bulunmayabilirler. Sıfır dosya masrafı ile işlem yapan bankalar vardır.

Bireysel Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel krediye başvurabilmeniz için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Maaş bordrosu ya da herhangi bir gelir belgesi ibraz etmelisiniz. Çalışan iseniz 3 aydır aynı işyerinde çalıştığınızı belgelemeniz, işyeri sahibi iseniz vergi levhası bildirmeniz gerekmektedir. Bazı bankalarda ise en az 6 ay aynı işyerinde çalışmak gerekmektedir.

İlgili  En İyi Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Bireysel Kredi Veren Bankalar tarafından belirtildiği üzere ödeyeceğiniz aylık kredi taksit tutarı aylık gelirinizin %50’sini geçmemelidir.

Başvuru Anında İstenen Belgeler

– Kimlik Belgesi

– İkametgâh adresini belirten belge

– Gelir Belgesi

Bireysel Kredi Veren Bankalar isimleri şöyledir;

* Akbank

* Garanti Bankası

* İş Bankası

* Yapı Kredi Bankası

* İNG Bank

* En Paracom

* Anadolu Bank

* Bank Asya

* Bankpozitif

* Burgan Bank

* Türkiye Ekonomi Bankası

* Denizbank

* Fibabanka

* Halkbank

* HSBC Bank

* ICBC

* Kuveyt Türk

* Odeabank

* QNB Finansbank

* Şekerbank

* Vakıfbank

* Ziraat Bankası

Bireysel kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ödeme planıdır. Gelirinizi hesaplayıp ne kadar ödemenin altından kalkabileceğinizi bilip ona göre hareket etmelisiniz. İhtiyaç kredileri genelde zor durumda kalınan son noktada başvurulan bir yardım aracıdır. Bu nedenle zor durumdan kurtulmaya çalışılırken diğer yandan daha kötü durumlara düşmemek için çok dikkatli olmak gerekir. Planlı hareket etmek herkes için en iyisidir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz? başlıklı makalemizde Kredim Neden onaylanmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Taşıt Kredi Limiti Ne Kadar Olur?

Kredi türlerinin hepsinde krediyi kullanacak kişinin gelirine bağlı olarak bir limit belirlenmiştir. Bu limitler taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir