Home / Bankalar / İş Bankası / İşbank / Bireysel Emeklilik İşbankası Başvurusu

Bireysel Emeklilik İşbankası Başvurusu

Geleceğe yatırım yapmanın bir yolu olan BES sistemi yani bireysel emeklilik devletin vermiş olduğu %25 katkısı ile daha da tutulmaya başlandı. Devletin belirlediği şartları taşıyan her Bes üyesine tam %25 ek getiri sunan bireysel emeklilik sizlerin geleceğinize yön vermenizin sonucu olarak ortaya çıkacak.

Bireysel Emeklilik İşbankası Başvurusu

Üst sınır olmamakla beraber ödeyeceginiz tutarı siz belirliyorsunuz. Bilindiği üzere %25 devlet katkısını sağlamanız için süre boyunca tutarı yatırmanız gerekmektedir. Ayrıca her BES sistemi güvenliliği iyice araştırılmalıdır. Zira olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Ayrıca ödemelerinizi işbankasının maximum kredi kartı ile yapacağınızı beyan ettiğinizde tam %0.25 maxipuan hediye ediliyor size. Maximum Kart ile gerçekleştirilen katkı payı ödemeleri, ödeme tutarının %0,25’i karşılığı MaxiPuan’la ödüllendirilmektedir.
Anadolu Hayat Emeklilik’e vereceğiniz bir talimatla hem vaktinizi ve enerjinizi harcamanıza gerek kalmadan katkı payı ödemelerinizi gerçekleştirebilir, hem de %0,25 MaxiPuan elde edebilirsiniz.

Devlet Katkısı Örnek Tablo
Ödediğiniz Aylık Katkı Payı 100 TL 200 TL 400 TL 800 TL
Devlet Katkısı Tutarı 25 TL 50 TL 100 TL 200 TL
Devlet Katkısı Hak Kazanma Süreleri
Sistemde Bulunulan Süre Devlet Katkısının Ne Kadarına Hak Kazanılır?
3 yıldan az 0%
3<=Süre<6 yıl 15%
6<=Süre<10 yıl 35%
10 yıl ve daha fazla (56 yaşından önce) 60%
10 yıl ve daha fazla (56 yaşından sonra) 100%

Bir önceki yazımız olan Esnafa Destek Kredisi İş bankası 2018 başlıklı makalemizde Esnafa Destek Kredisi, işbank destek kredileri ve kobi bankacılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  İşbankası Kredi Notu Sorgulama Öğrenme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

İş Bankası 4402 SMS Kredi

Bankada zaman kaybetmeden SMS göndererek ihtiyaç kredisi başvurusu yapma alışkanlığı hızla yayılıyor. İnsanlar banka şubelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir