Home / Bayilik Veren Firmalar / Bayilik Nasıl Alınır? Bayilik Almak İstiyorum Diyenlere

Bayilik Nasıl Alınır? Bayilik Almak İstiyorum Diyenlere

Bayilik Nasıl Alınır?

Dünya ve Türkiye üzerinde bulunan pek çok sektörde faaliyet gösteren başarılı firmalar vardır. Bu firmalar işi ve markaları bayilik vererek büyütmüşlerdir. Yatırımcılar da işin detayını araştırdıktan sonra bayilik nasıl alınır? Ne yapmak gerekir? Ne kadar ödeme yapılması gerekir? Sorularına cevap bulmuşlardır. Bayilik almak, ticarette başarıya ulaşmanın garanti yoludur. Bayilik nasıl alınır? Sorusundan ziyade hangi bayiliği almak istiyorsunuz bu önemlidir. Çünkü her firma ayrı şartlar belirlemiştir. Bayilik alacak olan yatırımcının öncelikle maddi durum tespiti yapması gerekir. Bayiliğini almak istediği firma yiyecek üzerine ise bir de o restorantın mimarisine para harcayacağını unutmamalıdır. Firmanın belirlediği şartları da araştırmalı ve başvurusunu buna göre yapmalıdır.

Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır?

Bayilik alımı için yeterli iş fikirleri araştırması yapan kişi, bayiliğini almak istediği kurumun internet sayfasından online başvuru yapabilir. Eğer internet adresi yoksa firma ile birebir görüşme yapmak için oraya gitmelidir. Sizden anket ya da başvuru doldurmanızı isterler. Sizin sahip olduğunuz birikimle ilgili soru sorarlar. Deneyimlerinizi ve özgeçmişinizi öğrendikten sonra değerlendirmeye alırlar. Kısaca sizin özelinizi öğrenmek isterler. Ön görüşme sürecinden sonra sizle mülakat düzenlerler. Sözlü mülakatta daha detaylı sorular sorulur. Şartlarınız, firmaya uyum sağlıyorsa eğer, başvurunuz olumlu dönüş yapacaklardır.

Yeni iş fikirleri ile iş kurup, riske girmek istemeyen yatırımcılar, markaların bayiliğini almak isterler. Bayilik almanın pek çok avantajı vardır. Konsepti oturmuş ve iş hayatında belli bir seviyeye yükselmiş olan markanın ismini kullanmak yatırımcıya pek çok müşteri kazandırır. Aldığınız bayilikte başarılı olmanıza yardımcı olur. İşletmenin bayiliğini aldığınız için size bayiliği açarken ve sonrasında tüm yardımları vereceklerdir. Anlaşmasını yaptığınız bayiliğin satın alma gücünden yararlanırsınız. Piyasada isim edinmiş firmanın bayiliğini almak sizin kazancınızı artıran en önemli unsurdur.

Bayilik Avantajları ve Dezavantajları

Bayilik almanın avantajları olduğu kadar dezavantaları da vardır. Pek çok açıdan cazip görünse de bayilik almadan önce çok iyi düşünmelisinizdir. Çünkü bayiliği alınca firmanın tüm dediklerini yapmak zorunda kalırsınız. Kendi iş fikirlerinizi bayiliklerde hayata geçiremezsiniz. İmtiyaz bedeli ve telif ücret dışında her ay firmaya gelirinizin bir kısmını yatırmak zorunda kalırsınız. Bayilik almak istediğiniz firmayı çok iyi araştırmalısınız. Çünkü her firma aynı desteği vermez. Bazısı başında destek verir. Bazısı hiç destek vermez. En iyi markanın bayiliği için daha çok para ödemeniz gerekir. Diğer taraftan adı az duyulan firmanın bayiliğini almak iki kat risktir. Firmanın ismi tutmazsa kapanma durumu vardır.

Bayilik almak istediğiniz zaman çok iyi araştırma yapmalısınızdır. Almayı düşündüğünüz firmaların özelliklerini tek tek araştırmak zor oluyorsa kredipiyasa.com/bayilik size bu konuda yardımcı olacaktır. İşini profesyonelce yapan firmaların isimlerini ve özelliklerine anında ulaşıp, fikir edinebilirsiniz. Yapmak istediğiniz yatırımları hangi sektöre yapacağınızı bulabilirsiniz. Sektörler arasında ciddi meblağ farklılıkları vardır. İnternet sitesinden bunlara ulaşabilirsiniz. Yapacağınız fizibilite çalışmalarında firmanın internet sayfasından bilgi edinebilirsiniz. Ama bu yeterli değildir. Bu yüzden kredipiyasa.com sizin bayiliğini alacağınız firmalar hakkında detaylı bilgi sunar. Bayiliğini alacağınız firma ile uyum içinde hareket ettiğiniz sürece, firmanın daha fazla büyümesini sağlarsınız. Bu da sizin kazancınızın artmasını sağlar.

Bayilik alma işini yapabilirim, firmanın şartlarına göre mekanımı açarım diyorsanız, bayilik alma işi tam size göredir. Firma ile uyum içerisinde hareket edip, mekanı firmanın istediği şekilde döşerseniz, kısa sürede büyük kazanç elde edersiniz. Ama kendi iş fikirlerinizi hayata geçirmek istiyorsanız, bayilik alma işi size göre değildir. Çünkü firmalar kendi şartlarına göre şekillendirme yaparlar.  da sizin mutsuz olmanıza yol açar. Bir de kazanç elde edemeyeceğiniz gibi zarar edersiniz.

Bir önceki yazımız olan 2019'da Banka Sınavları Ne Zaman Olacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili  HSBC Kredi Kartı Başvurusu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir