Home / Kredi Notu / Başkasının Kredi Notunu Sorgulama ve Öğrenme

Başkasının Kredi Notunu Sorgulama ve Öğrenme

Kredi notu sorgulama veya hesaplama işlemleri günümüz bankacılığının en çok kullanılan işlemlerinin başında geliyor. Bildiğiniz gibi kredi çekmek için en önemli etkenlerden biri kredi notu değerinizdir. Kredi notunuz ise değişik kriterlerce hesaplanmaktadır. Bunlardan bir kaçı; daha önce çektiğiniz kredilerin ödeme planlarına ne kadar sadık kaldığınız veya kredi kartı borçlarınızı düzenli şekilde ödeyip ödemediğinizdir. Size söylediğimiz iki seçenek sadece aralarında etkin olarak bilinenlerdir.

Başkasının Kredi Puanını Öğrenme

Kredi notu sorgulama konusunda ayrıca bankaların dışında telefon ile sorgu ve internet sitesi üzerinden sorgu yöntemleri mevcuttur. Sitemizde sol menüde yer alan arama kısmından arama yapıp ayrıntıya konularımızdan ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinde sorgu için resmi olarak findeks kredi notu sorgulamayı öneriyoruz. Diğer sorgulama siteleri ise size sadece sorgunuzu nasıl yapabileceğinizi ve kredi notu ne işe yarar gibi sorularınızı cevaplayan bilgiler içerir. Kredi notu findeks’ten nasıl sorgulanır bilmiyorsanız yine sitemizde ayrıntılı olarak konusunu bulabilirsiniz. Bu önemli konuların linklerini yazımızın sonunda sizinle paylaştım. Sorgu işleminde gerekli olan şeyler ise TC Kimlik numarası yeterlidir. Kendi sorgulamalarınızı rahatlıkla TC Numaranız ile yapabilirsiniz.

Peki Başka birinin Kredi Notunu Öğrenebilir miyim?

Bunun için de findeks size diğer kişilerin kredi notunu sorgulama seçeneği sunuyor. Yine bu sorgulamadan faydalanabilmek için, sorgulama yapılacak kişinin TC Kimlik numarası gerekmektedir. Bu işlemi yaparken TC numarasını girdikten sonra sorguyu yapma gerekçenizi belirtip ödeme kısmına geçebilirsiniz. Tabi ki kredi notu öğrenme ücretlidir. Bunu telefon ve sms ile yapsanız da findeks üzerinden yapsanız da sizden belli bir meblağ talep edeceklerdir. Mümkün olduğunca site üzerinden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İlgili  Ev Kredisi İçin Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu öğrenme sırasında diğer kişinin kısmından yapacağınız sorgulamada ekstra olarak 3.5 TL daha ödeme yapıp dilerseniz “Risk Raporunu ’da istiyorum.” kutucuğunu işaretleyip öğrenebilirsiniz.

Yani sorumuzun yanıtına gelirsek, dilerseniz kendi kredi notunuzu veya başka bir kişini kredi notunu TC Kimlik numarası vasıtasıyla findeks üzerinden öğrenmek mümkündür. Tabi ki ücrete tabi bir işlemdir. Bu işlemler sanıldığı gibi zor işlemler değildir. Az bir bilgisayar kullanımı bilmek yeterlidir. Yine de bilginize güvenmiyorsanız bilen birinden destek alarak işlem yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Kredi notu sorgulama ve öğrenme konumuz için tıklayın

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ücretsiz Kredi Notu

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz mi?

İçindekiler1 Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?2 Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir