Home / Kredi Kartları / Bankaların Yeni Gelir Kaynağı Nakit Avans Ücreti

Bankaların Yeni Gelir Kaynağı Nakit Avans Ücreti

Nakit Avans Nedir?

Nakit avans ücreti; Bankalar sunmuş oldukları hizmetlerden çeşitli ücretler almaktadırlar. Ancak bankalar tarafından kredilerde alınan dosya masraflarının artık yargı kararları ile geri alınabiliyor olması bankaları harekete geçirdi ve bu konuda bankalar yeni bir gelir kaynağı ortaya çıkardılar. Şimdiye kadar kredi kartından nakit avans çekimi nedeniyle uygulanan nakit avans ücreti artık bankaların yeni gelir kapısı olarak görünüyor.

Çünkü bu ücret sayesinde insanlara verdikleri kredilerde hizmet karşılığı bir ücret kesildiğini ve bu nedenle kesilen bu ücretin iade edilmesinin mümkün olmadığını düşünen bankaların tümü bu masraf kalemine yönelmiş durumdadır.

Karttan Nakit Para Çekme

Kredi kartlarından nakit para çekme imkânı son derece güzel bir imkândır. Çünkü hiç paranız olmadığı halde bankanızın ATM cihazına gidip burada kredi kartınız aracılığıyla nakit avans çekebilirsiniz. Ancak çektiğiniz nakit avans ücretinin normalden çok fazla olduğunu bilmeli ve buna göre nakit avans yöntemine başvurmalısınız. Pek çok banka tarafından önemli bir gelir kaynağı olarak görülen bu uygulamanın yaygınlaştırılarak bankaların sundukları diğer hizmetlere de yansıtılacağı konuşulmaktadır.

Dolayısıyla artık bankalardan aldığımız her hizmet karşılığında nakit avans ücretinde olduğu gibi belirli bir bedel ödemek zorunda kalabiliriz. Tabi bu durumda olan yine gariban vatandaşa olacak ve para onun cebinden çıkacak zengin banka sahiplerinin cebine girecektir. Bankalara getirilecek denetimlerin sıkılaştırılması ve cezaların artırılmasıyla bu durumun önüne geçilebileceğini ümit ediyorum.

İlgili  Vakıfbank Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Nakit Avans Veren Bankalar 2018

Bir önceki yazımız olan İşbankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İşbankası kredi kartı başvuru sonucu, İşbankası Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapı Kredi World Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı Borcu Sorgulama

İçindekiler1 World Kredi Kartı Borcu Sorgulama2 Yapı Kredi Borç Sorgulama Telefon World Kredi Kartı Borcu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir