Home / Kredi / Konut Kredisi / Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018

Konut Kredisi Faizleri 2018

Günümüzde birçok kişi ev sahibi olamadığı için kiralık evlerde oturarak yaşamlarını devam ettirmektedir. Özellikle son zamanlarda artan faiz oranlarından sonra ev sahibi olmak isteyen kişiler ev almayı düşündüklerinde ayrıntılı bir araştırma yaparak doğru bankayı tercih etmektedirler. Çünkü günümüzde konut kredisi veren banka sayısı oldukça fazladır, hatta neredeyse bankaların tamamı tüketicilerine konut kredi vermektedir. Ev sahibi olmak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu da ancak peşinat verebilecek kadar nakde sahip oldukları için alacakları konutun büyük bir kısmı için mutlaka kredi çekmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi içinde bulunduğumuz zamanda birçok banka tüketicilerine ev almak için kredi kullandırabiliyor. Peki, tüketiciler ev almayı düşündükleri zaman hangi bankadan kredi çekmelidirler. Hangi bankanın faiz oranı diğerlerine göre daha düşük.

Bankaların konut kredisi faiz oranları 2018 konusu ile ilgili aradığınız bilgilerin tamamını yazının devamında bulabilirsiniz. Böylece sizler de ev almayı düşündüğünüz zaman hangi bankanın faiz oranının ne kadar olduğu hakkında bilgi sahibi olabilir ve kendiniz için en uygun bankayı tercih edebilirsiniz.

Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları

  • Türkiye’de uzun yıllardan bu yana hizmet veren QNB Finansbank, konut kredisi konusunda da senelerdir müşterilerine kredi kullandırıyor. QNB Finansbank’ın 2018 yılı Eylül ayı konut faiz kredisi oranı ise %2.40 olarak belirlenmiştir. Tüketiciler QNB Finansbank’ı tercih ederek maksimum 180 ay vadeli konut kredisi kullanabiliyorlar.
  • Ziraat Bankası ise tüketicilerine 120 ay vadeli konut kredisi verebiliyor. Bankanın 2018 yılı Eylül Ayı faiz oranı ise %1.98. Ziraat Bankası’nın konut kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak isteyen tüketicilerin Ziraat Bankası Biz Ürün Paketi Konut Kredisi’ni tercih etmesi gerekiyor.
  • Milyonlarca müşterisi olan ve her gün müşterilerine farklı bankacılık işlemleriyle ilgili hizmetler veren Yapı Kredi bankasının 2018 yılı Eylül ayında belirlemiş olduğu konut kredisi faiz oranı ise %2.62 dir. Kredinin ismi ise Yapı Kredi Konut Kredisi’dir.
  • Halkbank’ın 2018 yılındaki konut kredisi faiz oranı ise diğer bankalara göre daha düşüktür. Bankanın 2018 yılı Eylül ayı konut kredisi faiz oranı %1.89 dir.
  • Denizbank %2.90,
  • Garanti Bankası %2.47,
  • Akbank %2.95,
  • Türkiye İş Bankası ise %2.10 oranıyla tüketicilerin konut kredisi kullandırıyor.
İlgili  120 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Askerlik Kredisi, Bedelli Askerlik Kredisi ve Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

En Uygun Konut Kredisi

İçindekiler1 En Uygun Ev Kredisi2 Hangisi Daha Kolay?3 Kredisi Çeşitleri3.1 Konut Kredisi Faiz Oranları En …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir