Home / Bilgiler / Bankaların Kara Listesindeki Biri Kredi Çekebilir Mi

Bankaların Kara Listesindeki Biri Kredi Çekebilir Mi

Bankalar insanların nakit ihtiyaçlarını karşılanması açısından bulunmaz bir fırsattır. Bankalardan kredi çeken biri borcunu ödemediği takdirde bir takım cezai işlemlere maruz kalabiliyor.

Çekmiş olduğunuz bir kredinin birkaç taksitini ödemediğiniz zaman otomatik olarak banka tarafından kara listeye eklenirsiniz. Belirli bir zaman diliminde de bu borcu ödemez iseniz direkt olarak kara listede kalıyorsunuz ve listeden çıkmanız zorlaşıyor. Aynı zamanda Kredi Kayıt Bürosu’nda da sicilinizi olumsuz yönde etkilersiniz. Banka kara listesindeki biri kredi kartı veya kredi alabilir mi diye düşünürken bunlara dikkat etmek gerekiyor.

Bankaların Kara Listesi
Bankaların Kara Listesi

Banka kara listesindeki biri kredi kartı veya kredi alabilir mi eğer sicilinizi olumsuz yönde etkiler iseniz bankacılık konusunda birçok işleminizi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu da sizi çok olumsuz etkiler. Kara listeye giren kişi ilk olarak borcunu otomatik olarak ödemeli.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Bankalardaki Kara Listeden Nasıl Çıkarım
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir