Home / Bankalar / Bankalardaki Kara Listeden Nasıl Çıkarım

Bankalardaki Kara Listeden Nasıl Çıkarım

Kara liste adı üstünde olduğu gibi hayatınızı karartan bir uygulamadır. Tabi bu uygulama sadece bankalar ile sizin aranızdadır günlük yaşamınızı pek fazla etki etmez.

Bankalardaki Kara Listeden Nasıl Çıkarım

Borç ödendikten yaklaşık 5 sene sonra kişinin sicili temizlenir ve kara listeden çıkarılır. Bu aşamadan sonra kişi istediği bankadan kredi çekme ve kredi kartı çıkartma özgürlüğüne sahip olacaktır. Bu beş sene borç ödenmeden beklenirse kara listeden çıkmak mümkün olmayacaktır. Kara listeden çıkmanın ilk ve en önemli şartı borcun ödenmesidir. 5 sene bekleme süresi bir sonraki aşamada yer almaktadır.

5 sene beklemeyip kredi başvurusunda bulunulabilir. Bazı bankalar buna olumlu yanıt vermektedirler. Ama bu konuda bir genelleme yapmak mümkün değildir. Aynı şekilde, 5 sene dolduktan sonra da bankaların krediye olumlu yanıt verecekleri kesin değildir. Kara listeye düştüğünüz için bu sicilinize işlenmiştir.

Sitemizde kara liste ve kara listeden çıkma yolları üzerine bir çok içerik bulabilirsiniz. Sadece arama kısmını kullanmanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Banka Çeyiz Hesabı Nedir?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Döviz’e Yüksek Faiz Veren Bankalar 2019

Bankalar toplumu nakit para konusunda destekleyen finans kuruluşlarıdır. Yani bankaların ortaya çıkış amacı bu noktadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir