Home / Bankalar / Bankalar Neden Kredi Vermezler?

Bankalar Neden Kredi Vermezler?

Günlük hayatta kullanılan bankacılık işlemlerinde ki en büyük başvurular tamamen kredi başvurularıdır. Başvuruların büyük ölçekte olmasının kişilerin ekonomik anlamda finansal ihtiyaçlara sahip olmak istedikleri olarak bilinmektedir. Kişiler kendi ihtiyaçları doğrultusunda ki nakit eksikliklerini banka kanalıyla gidermek suretiyle kredi başvurusu yapmaktadır. Keza, başvuruların sürekli olumsuz gelmesine rağmen sürekli devam eden kredi başvuruları kişinin kredi notunu hızlı bir şekilde düşürmeye devam etmektedir. Akıllı finansçılar banka şartlarını yakından tanıdıkları için herhangi bir sorun yaşamadan, elde olan kredi notu ve diğer bankacılık geçmişi izlenimine bağlı olarak kredi başvurusu yaparak en kısa yoldan kredi ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermektedir. Bu bağlamda kredi başvurusu yapacak kişilerin derhal kredi notu skorlarını en iyi şekilde takip etmeli ve bu anlamda uygun olabilecek kredi notu değeri esnasında başvurularını yapmalıdır.

Bankalar Neden Kredi Vermez? Sebepleri Nelerdir?

Kredi başvurularının sürekli olumsuz olmasına yönelik herhangi bir özel sebep bulunmamaktadır. Kişilerin banka şartları konusunda herhangi bir bilgi sahibi olmaması sürekli hataların meydana gelmesine sebebiyet vermektedir. Bu sebeple, kişiler herhangi bir araştırma yapmadan kendilerine ait olan kredi kayıt bürosunda yer alan risk analizlerini elde etmeden kredi başvurusu yaparak, ilgili kredileri en kısa sürede almak suretiyle bekleme içerisinde kalmaktadırlar.

Bankanın kredi vermemesinde ki en büyük husus kredi başvurusu yapan bir kişinin bankacılık geçmişinin sürekli problemli olmasından ibarettir. Daha öncesinde kredi kullanmış olup bu kredi kapsamında hiçbir şartlara uygun davranmamış kişilerin kredi çekebilmesi mümkün değildir. Sürekli geciken ödemeler, sürekli yapılan asgari ödemeler kişinin kredi notu endeksini indirdiği gibi, kişinin gelecekte ki bankacılık işlemlerine sürekli engel olacaktır.

İlgili  Forex Piyasasının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Hiç Kredi Kullanmadım Buna Rağmen Banka Kredi Vermiyor? Neden?

Bankaların kredi vermeme durumu sürekli bilindiği gibi bankacılık geçmişiyle ilgili olmayabiliyor. İlk defa kredi başvurusu yapacak kişilerin daha öncesinde yer alan bir bankacılık geçmişi olmadığından ötürü bankalar kredi vermekte çekinebilmektedir. Doğal olarak bir kişinin kredi öncesinde bankacılık geçmişini gösterebilecek bir potansiyele sahip olması gerekmektedir. Buna bağlı olarak ilgili banka kişinin ödeme düzenine bu tablo içerisinden bakıp, kredi verebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Yapıkredi Eft Saatleri 2019

Koç grubunun bankalarından bir tanesi olan Yapıkredi bankası mevcut ve yeni müşteri ile hizmet vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir