Home / Bankalar / Bankada Unutulan Parayı Sorgulamak

Bankada Unutulan Parayı Sorgulamak

Bankalar bizler için ne kadar gerekli olsa da unutulan paraları topladığımızda yüksek ücretler ortaya çıkmaktadır günümüzde.

Bankada Unutulan Parayı Sorgulamak

Bankada hesapta bıraktığımız küçük meblağlar önem vermediğimiz ve dalgınlığa geldiği anlarda bu paralar birikim adı altında toplanır. Yeni yasalar sonrasında artık bu paralara bankalar el koyamıyor.

TMSF’nin yapmış olduğu araştırma sonucunda yaklaşık 10 yıldır hesaplarda unutulan paraların 16 Haziran 2014 tarihine kadar çekilmesini bildirmiş ve çekilmeyen paraların 3 ay boyunca askıya çıkarılarak mudiler tarafından sorgulanıp hesaplarındaki limitleri öğrenmeleri sağlanmıştır. Sizin de bir dönem açmış olduğunuz banka hesabı ile ilgili olarak unuttuğunuz paranız olup olmadığını öğrenmek için sorgulama yapmanız gerekmektedir. Bunun için zaman aşımı adı altında Bankalar Birliği tarafından hazırlanan sorgulama ekranına girerek öğrenebilirsiniz. Bunun için BU ADRESE girerek, karşınıza çıkan bölümleri doldurarak sorgulama yapabilir, hangi bankada hesabınız olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bankalarda unutulan para miktarları her yıl daha fazla olmakta. Bu aslında çoğumuzun haberi olmadan başına gelmiş bir durum da olabilir. Nasıl mı? Mesela bir hesabınızı açtıktan sonra uzun süre kullanmıyor olabilirsiniz. Bu süreçte size bir ödeme gelmiş olsa dahi sms ile bilgilendirme sistemi açık değil ise maalesef haberiniz olmuyor. Bu para bazen ufak miktarlar ise banka tarafından hesabın kullanım ücreti olarak çekilebiliyor. Yani siz farkında bile olmuyorsunuz. Bu gibi durumların önüne geçmek için bankaların mesaj ile bilgilendirme sistemlerini aktif etmekte fayda var.

İlgili  Maaş Hesabından Hesap İşletim Ücreti Kesilir mi?

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir