Home / Bankalar / Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor? 2019

Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor? 2019

Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?

Hafta sonu mesai olmaması ve güvenilir bir meslek olması nedeniyle tercih edilen mesleklerden biri de banka memuru olmaktır. Banka memuru olmak son yıllarda iyice zorlaşmış ve bir takım sınav zorunlulukları ile yaş haddi nedeniyle hazırlık gerektiren bir meslek haline gelmiştir.

Bankada çalışan kişilerin, her zaman mesai saatleri bitiminde çıkmaları mümkün olmamaktadır. Çünkü bazı durumlarda mesaiye kalmaları gerekebilmektedir. Aynı zamanda pratik hesap bilgisi olan kişiler tercih edilir ve ciddi bir sorumluluk işidir bankada çalışmak. En çok merak edilen konu bankacılar ne kadar maaş alıyor? Konusudur. Buna net bir yanıt vermek mümkün değildir. Çünkü her bankanın ücret politikası farklıdır ve bazı bankalar promosyon ya da primler vererek çalışanların maaşlarına ek gelir elde etmelerini sağlayabilirler. Ortalama banka çalışanları 2500 TL gibi bir maaş alırlar. Ama bazı bankalar daha düşük ya da daha yüksek maaş ödeyebilir. Ayrıca bası bankaların tatil konusunda çalışanlarına destek verdiği ve özel tatil imkanları yarattığı da bilinmektedir. Tıpkı özel sektördeki diğer işler gibi, bankalar da farklı maaş ve destek sistemleri uygulanabilirler.

Bankacılık ciddi bir sorumluluk gerektiren işlerdendir. Çünkü para, sizin işinizdir ve en ufak bir hatanız, çok büyük sorunlar yaşamanıza neden olabilir. O yüzden bankada çalışacak elemanların seçimi konusunda hassas davranılır. Bankada çalışırken üniversite mezunu olmanız şarttır. Bu durum yükselmenizi etkileyen bir faktördür.

İlgili  Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız?

Bankada çalışarak şube müdürü ya da bölge müdürü olarak yükselme imkanına sahip olabilirsiniz. Üniversitelerin bankacılık ve finans bölümlerinden mezun olan ve bu işi meslek edinen kişiler alanda ciddi başarılar kazanarak maaşlarını ve sosyal statülerini de arttırmaktadır. Dünya çapında bir meslek olan bankacılık, yüksek kademelerde on binlerce dolar maaş alma imkanına sahip kişiler yaratmaktadır. Ama bu mertebeye ulaşmak kolay değildir. Ciddi bir emek ve bilgi birikimi ile deneyim gerektirir. Bankaların farklı departmanlarında da çalışmak mümkündür. Bireysel ya da kurumsal bankacılık gibi alanlarda farklı pozisyonlarda çalışma imkânı sağlayan bankacılık sektörü, her geçen gün genişleyen departmanlarıyla birçok kişinin tercih ettiği bir meslek dalıdır.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Burgan Bank EFT Saatleri 2019

Eft yapmak belirli saatler dışında yapıldığı anda işleminiz bir sonraki iş gününe sarkabiliyor. Bunu önlemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir