Home / Kredi / Bana Ne Kadar Kredi Çıkar?

Bana Ne Kadar Kredi Çıkar?

Kişilerin belirlemiş oldukları kredi türü üzerinden yapacakları kredi başvurusuna istinaden ne kadar kredi çıkacağı konusu daima gündemden eksik olmayan konulardan birisidir. Kişi ihtiyacına yetecek kadar kredi miktarına sahip olmak isterken birden çok kriterlerin engel olduğu bilinir. En önemlisi kredi notunun düşük olması kişinin kredi çekmesine bile engel olunurken kişinin almış olduğu resmi maaşın yetersiz olması da zaman, zaman ilgili tutarın çıkmamasına sebebiyet vermektedir.

Öncelikle bana ne kadar kredi çıkar? Bunu nasıl öğrenebilirim? Diye kendinize soruyorsanız yapmanız gereken işlemler sırasıyla oldukça basittir. İlk etapta kredi çekmek için hiç bir bankada yasal takibe girmemiş olmanız ve herhangi bir bankada mevcutta devam eden bir kredinizin olmaması gerekir. Keza kredi notunuz çok iyi ise bu konuda birden çok bankadan farklı tutarlarda kredi çekebilmek tabi ki BDDK’nın sizlere verdiği bir imkandır. Tüketiciler arasında genelleme yapacak olursak %90’ı mevcutta olan kredinin yer alması sebebiyle ikinci bir krediyi çekememektedir.

Yapılacak olan kredi başvurularının iyi bir şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız muhakkak kredi notunuzu kontrol etmenizi öneririz. Kontrol aşamasında eğer ki kredi notu değeriniz 1.400 üzerinde ise herhangi bir sorun teşkil etmeden elde etmiş olduğunuz geliri ibraz ederek rahat bir şekilde krediyi sonuçlandırmak mümkündür. Almış olduğunuz maaş asgari ücrete yakın bir maaş ise bu durumda yüksek bir kredi çekebilmek söz konusu dahi olamayacaktır. Banka için en önemlisi kişinin ödeyebilme gücünün var olmasıdır ki, ödeme gücü olan her bir kimse ibraz edeceği gelire bağlı olarak kredi alabilecektir.

İlgili  Kobi Kredisi Kimlere Verilir? Kobi Kredisi Almanın Şartları Nelerdir?

Kredi başvurusu yapma konusunda kendisini hazır hisseden kişilerinde kesinikle tek bir bankaya başvuru yapması gerekmektedir. Birden çok yapılacak olan kredi başvuruları doğrudan kredi notunun hızla düşmesine neden olacağı gibi düşecek kredi notu sebebiyle de herhangi bir şekilde kredi çekmeniz mümkün olmayacaktır. Araştırmaların iyi yapılması ve iyi bir banka seçiminin gerçekleştirilmesinden sonra faiz oranının göz önünde bulundurulmasıyla beraber kredi başvurusunun yapılması daima beklenen sonucu beraberinde getirecektir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz? başlıklı makalemizde Kredim Neden onaylanmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaşıma El Konur mu?

İçindekiler1 Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaştan Para Kesilir mi?1.1 Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar1.2 SGK Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir