Home / Genel / Avea SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Avea SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi Kayıt Bürosu ve Avea’nın hayata geçirdikleri Avea kredi notu öğrenme işlemi ile sadece tek bir SMS ile 9 lira karşılığında Findeks kredi notu sorgulama işleminin cep telefonlarından yapılmasına imkan sağlanmıştır

Cep telefonları ile hemen hemen her işlemin gerçekleştiği günümüz teknolojisinde, artık bankalardan kredi alırken finansal geçmişimizi sorgulayabileceğimiz Findeks kredi notu sorgulama işlemi de yapılmaya başlandı.

Avea alt yapısı kullanılarak 1122’ye atılan SMS ile gerçekleştirilen bu kolay işlemden sonra, bankaya kredi kullanımı için gitmeden önce Avea ile Findeks kredi notu sorgulama işleminizi yapmanız sağlanmıştır.

Avea kredi notu öğrenme artık çok kolay. Cep telefonunuzun mesaj yaz hanesinde geldikten sonra sırasıyla önce TC kimlik numaranızı giriniz sonrasında bir boşluk bırakarak doğum yılınızı giriniz ve 1122’ye bu oluşturduğunuz SMS’i yollayınız.Yaklaşık olarak 2 dk içerisinde Findeks kredi notunuz cebinize gelecektir.

0 ile 1900 arasında değişen Findeks kredi notu aralığında gelen cevap şayet 1000’in altında ise orta riskli grupta, 1000 puan ve üzerinde ise Türkiye ortalamasının üzerinde bir puana sahip olduğunuz anlamına gelmektedir.

Kredi notunuzun bol olduğu yıllar diliyoruz…

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  İşsizlik Maaşı Almak İçin Gerekli Evraklar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir