Home / Bilgiler / ATM’den Emekli Maaşı Çekme

ATM’den Emekli Maaşı Çekme

Emekli Maaşını ATM’den Nasıl Çekerim?

Günümüzde ATM cihazları teknolojinin ilerlemesi ile birlikte daha da karmaşık hale geldi. Orta yaşlar dahil yaşlı vatandaşlarımız için, bu cihazları kullanmak daha da zorlaşıyor, fakat cihazların teknolojileri geliştikçe normalde zorlaştığı düşünülen cihazlar aslında daha kullanışlı ve kolay hale getiriliyor, bu konuda yapılabilecek tek yorum ise alışılmış olan menülerden veya cihazdan daha farklı bir ürünün olması ve zaten zor öğrenil cihazın yenisine alışmanın zor olacağı düşüncesidir.

Aslında bu bakış açısı kendi başına bir paradokstur, şöyle ki zaten hayatımızı kolaylaştırmak için yapılabilen bir şey aslında genç nesillerin bir bakışta anlayarak “çok iyi olmuş” yorumlarını yaptığı fakat, teknolojik aletler ile sürekli bir sorunu olan insanlar “ eskiyi niye bozmuşlar hiçbir şey anlamıyoruz bundan” şeklinde veya daha farklı biçimde serzenişler de bulunurlar, merak ettiğiniz konu için gene teknoloji ile baş başa kalmamak için etraftan yardım istemeye kadar gidebilir, emekli maaşının herhangi bir bankacılık işlemlerinden bir farkı yoktur, havale ya da EFT ile tarafınıza gönderilen herhangi bir paradan farkı yoktur, bu işlem için özellikle işlem yapılan bir ATM veya Bankacılık işlemleri yoktur standart bilgi yeterli olup, maaşınızın yattığı gün bankamatik kartınız veya hesabınızdan para çekme işlemi yaparak maaşınızı kullanabilirsiniz, yukarıda anlatılanlardan sonra aklınıza gelebilecek soruları tahmin edebiliyorum mesela; “EMEKLİ MAAŞIMI HANGİ ATM CİHAZINDAN ÇEKMELİYİM” sorusunu ele alalım, bu sorunun cevabı da aslında yukarıda gizli, emekli maaşının özel bir para durumu olmadığını tekrar belirtmek isterim, herhangi bir bankacılık para aktarma işinden farkı yoktur bu yüzden ise özel bir ATM cihazı yoktur fakat tabi ki de kullanacağını ATM cihazı önemlidir maaşınızı aldığınız bankaya ait ATM cihazını kullanmaz iseniz, bankacılık politikalarının uygulayacağı yüksek faizler neticesinde maaşınızı çekerken uygulanan faizi ödeyerek maaşınızı kullanabilirsiniz, bu konuda maaşınızı çektiğiniz bankaya ait ATM cihazını kullanmak çok önemlidir.

İlgili  Bitcoin Nedir?

ATM’Den Emekli Maaşı Çekme

Bu cihazların ortak özelliklerinden birisi ise hepsinin üzerinde Ortak ATM veya Bütün Kartlar Geçerlidir şeklinde yazılar olmasıdır, bahsedilen durum kısmen doğru olmakla beraber sadece ATM Cihazının ait olduğu banka kartlarından faiz almadığını ve acil durumlarda bütün bankaların Bankamatik veya Kredi Kartını kullanarak sadece bakiye sorma ve Para çekme gibi özelliklerini kullanabilirsiniz.

Emekli Maaşını Çekmenin Yolları

Konu ile ilgili olarak sık sorulan sorulardan olan diğer bir konu ise “EMEKLİ MAAŞI SADECE ATMLERDEN Mİ ÇEKİLİR ?“ bu sorunun ise net olarak yukarıdakiler gibi bir cevabı hayır sadece ATM’lere özgü bir şey değil bankaya ait herhangi bir şubeden de çekilebilir, fakat belirttiğimiz üzere günümüz de şubeden maaşını çeken insan sayısı artık oldukça azaldı, ATM cihazları aslında tam olarak da bunun için üretilmişti tabi ama belirtmiş olduğum üzere Teknolojik aletler ile sürekli sıkıntısı olan insanlarımız için emekli maaşını şubesinden çekmek kadar güvenilir başka bir yol olmadığı için tercih sebeplerinin başını çekmektedir.

Belli başlı aramalar;

  • ziraat bankası atm emekli maaşı çekme
  • atm den para çekmeyi bilmiyorum
  • ziraat bankası kartsız emekli maaşı çekme
  • vakıfbank atm den para nasıl çekilir
  • garanti atm den para nasıl çekilir
  • ziraat bankası atm den para çekme
  • atm den para çekmek
  • ilk emekli maaşı nasıl çekilir

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Konut Kredisi Taksitini Geciktirirsem Ne Olur?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

One comment

  1. Babam emekli maaşını bir türlü ATM den çekemiyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir