Home / Genel / Atmde Kartım Sıkıştı Ne Yapmalıyım?

Atmde Kartım Sıkıştı Ne Yapmalıyım?

ATM’de Kartım Kaldı Ne Yapmalıyım?

Elektronik cihazlar hayatımıza girdiğinden beri şüphesiz ki hayatımızı oldukça kolaylaştırdılar, fakat elektronik cihazlar ne kadar iyi olursa olsun sonuçta mekatronik cihazlar olduğundan dolayı, arıza çıkarmaları fazlasıyla mümkün olabiliyor bu durumlarda ise çoğumuz bir şey yapmadan cihazdan anlayan birisi ile iletişime geçip sorunlarını çözmeye çalışır, bazıları ise belki tamir edebilirim diye bilinçsizce cihazlara müdahale ederek, cihazlara geri dönüşü olmayan zararlar verebiliyorlar, tabi bankaların kullanmış olduğu ve çağın buluşları niteliğindeki cihazlardan ATM cihazları herhangi bilinçsiz birinin müdahale edebileceği türden bir cihaz değildir.

Günümüz de ATM cihazını kullanmayan veya en azından ATM cihazının ne işe yaradığını bilmeyen herhangi bir insan kalmadı diyebiliriz, bu cihazlar sürekli bankaların önünde oluşan kuyruklardan ve gereksiz vakit kaybından bizi fazlası ile kurtarmıştır, tabi teknolojinin ışık hızı gibi bir hızla büyümesini de unutmayalım, ATM cihazları bile artık günümüzde eski teknoloji olarak kabul edilmek üzeredir, lakin bu cihazların yerlerini mobil şube dedikleri elimizdeki akıllı telefonlar aracılığı ile yapabilmekteyiz.

ATM’de Kartınız Sıkıştıysa Panik Yapmayın

Konumuza dönecek olur isek şüphesiz ki bahsetmiş olduğumuz ATM cihazlarına bankanın bize vermiş olduğu hesap kartını taktığımız ve geri alamadığımız illaki olmuştur. Böyle bir anda yaptığımız ilk iş elimizdeki telefonun arama motoruna girerek Atm’de kartım sıkıştı ne yapabilirim? gibi sorunumuzu yazarak en çabuk şekilde cevap aramak isteriz, kaldı ki kartı alan cihazın kartı bize geri vermeyeceği ve içerisindeki bütün paramızı alacağı parodisi hepimizi ürkütür.

İlgili  Çalışmayan Kredi Çekebilir Mi?

Aslında böyle bir durumda yapılacaklar oldukça basittir. Öncelikle tespit edeceğiniz ve çözüm yolu bulacağınız en önemli husus cihazın içindeki kartınızın hangi bankaya ait olduğu ile sıkışan cihazın hangi bankaya ait olduğunu tespit etmek gerekir. Eğer kartınızı takmış olduğunuz cihaz ile kartınızın bankası tutuyorsa bu korkunç durumda bile şanslı sayılabilirsiniz. Çünkü bankanızın müşteri hizmetlerini aradığınız takdirde durum tespiti yapılarak, bankamatik cihazlarının bakımını yapan en yakın servis size yönlendirilerek aynı gün içerisinde kartınızı Şube aracılığı ile teslim alabiliyorsunuz, tabi burada dikkat edilecek en önemli husus ise kartın size ait olduğu hususudur, servisin teslim almış olduğu kartı yasal sorumluluklar sebebi ile şube sadece size vermek zorundadır; diğer bir husus ise kartınızın bankası ile kullanmış olduğunuz ATM cihazının bankası farklı ise bu olaylar sadece daha geç bir zamanda çözüme kavuşturulmaktadır,  şöyle ki kartınızı unuttuğunuza dair en yakın kartınızın bankasına giderek başvuru yapmalı ve ATM cihazının içindeki kartın Para Toplama Merkezinden bankanızın başvuru yaptığınız şubesine gönderilmesini beklemekten başka çareniz kalmıyor.

ATM’de Kartınız Sıkışınca Yapmanız Gerekenler

Bu kriterleri hesaba katarak, öncelikle bilmeniz gerekenler şunlardır, kartınızı yutan cihaz kartınız ile herhangi bir işlem yapmaz ya da yuttu ise siz cihazın önünden ayrıldıktan sonra başka birisine kartınızı vermez otomatikman cihaz kendisini çevrimdışı moduna alarak servisin gelmesini bekler bu sırada ise kartınız cihazın içinde bu tarz durumlar için oluşan kart saklama haznesinde saklanır ve yetkili kişilerin müdahalesi ile kartınız bu hazneden alınarak size ulaştırılır.

İlgili  Kredi Kartı Virmanı Kesintisi Nedir?

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir