Home / Bilgiler / Araba Kredisi Masrafları Ne Kadardır?

Araba Kredisi Masrafları Ne Kadardır?

Araba sahibi olmak hemen her bireyin hayallerini süsleyen bir araçtır. Ancak bazı ekonomik durumlarda bu hayallere kavuşmak çok zordur. Tam da bu sırada hayallerimizi gerçekleştiren kurumlar olan bankalar imdatımıza yetişerek, taşıt kredileri almamızı isteyebilir.

 

Alacağınız taşıt yani araba kredileri limitlere göre farklı faiz oranları ile karşımıza çıkmaktadır. Her bankanın belirli bir faiz oranı olduğundan alacağınıza aracın 0 ve 2,el durumlarına göre de bu oran değişkenlik gösterecektir.

Araba Kredisi Masrafları Ne Kadardır?

Masraflara bakıldığında en önemli masraf olarak dosya masrafı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ücret genelde bankalardan alacağınız kredi tutarının 1000 de 5 ine denk gelmektedir. Ortalama her 10,000 TL kredi için 300/500 TL arasında bir dosya masrafı alınmaktadır.

Bir başka masraf ise bankaların müşterilerine bu kredi için açmış olduğu temin ücretidir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Türleri Nelerdir başlıklı makalemizde kredi çeşitleri, kredi dosya masrafı ve kredi türleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili  Akbank Hızlı Para Nedir?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Ödenmeyen Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Genellikle işletme sahipleri tarafından uygulanılan birçok ticari işlemde kullanılan senetler, alıcıya sunduğu hizmet karşılığında alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir