Home / Bankalar / Ar-Ge Nedir? Avantajları Nelerdir?

Ar-Ge Nedir? Avantajları Nelerdir?

Bu yazımızda son yıllarda büyük önem kazanan AR-GE ve ARGE’nin avantajları nelerdir konularından bahsedeceğiz.

AR-GE NEDİR, NEDEN ÖNEMLİDİR?

Günümüzde çok sayıda marka ve ürünün piyasalarda yer almaya başlaması sonucunda pazar payını arttırarak müşterilere ulaşmak için daha büyük çalışmaların yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda AR-GE adı verilen Araştırma ve Geliştirme çalışmaları önem kazanmıştır.

AR-GE içerisine yeni bir ürün üretmekten tutun, piyasalarla ilgili bilimsel verilere kadar pek çok çalışmalar girmektedir. Bilimsel ve teknik bilgilerin arttırılarak daha başarılı olabilmek adına temelinde bilim ve tecrübe olan çalışmalar topluluğu olarak da düşünülebilmektedir. İşletmelerin sadece piyasada tutunabilmesi için değil, aynı zamanda geleceğine dair hedefleri doğrultusunda gerçekçi adımlar atabilmesi adına gereklidir.

Aslında AR-GE sadece işletmeler için değil, insanoğlunun da hayatının her aşamasında karşısına çıkan önemli bir olgudur. AR-GE çalışmaları neticesinde hem ekonomik hem de toplumsal açıdan pek çok avantaj da beraberinde gelecektir. Biraz da AR-GE’nin avantajları nelerdir onlara göz atalım.

  • Ürün Çeşitliliği: Pazar payını artırabilmek adına toplumun ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürünler üretilir.
  • Müşteri Memnuniyeti: AR-GE çalışmaları esnasında yeni çıkarılan ürünler birçok testten geçmektedir. Bu da müşteri için en iyi ürünün ortaya konulması demektir.
  • Düşük Maliyet: AR-GE sonuçlarına göre en uygun seviyedeki maliyet hesabı yapılabilir.
  • Rekabet: Aynı piyasada yer alan diğer firmalarla rekabette avantaj sağlar.
  • Yüksek Standart: AR-GE çalışmaları sonucunda ürünlerin en yüksek standartlara sahip olarak piyasaya sürülmesi sağlanabilir.
İlgili  Qr Kod Kullanılarak Para Çekme

Görüldüğü üzere AR-GE’nin avantajları nelerdir diye sorulduğunda yukarıda bahsedilen ve tamamen ürünlerin daha iyi olmasına, müşteri memnuniyetine ve pazar payına yönelik sevapalr verilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir