Home / Kredi / Krediler / Altın Teminatlı İhtiyaç Kredisi Nedir?

Altın Teminatlı İhtiyaç Kredisi Nedir?

Altın teminatlı ihtiyaç kredisi hakkında merak ettiklerinizi ve son zamanlarda neden sıkça tercih edildiğini konumuzda sizlere anlatmaya çalışacağız. Öncelikle Altın teminatlı ihtiyaç kredi nedir?

Adından da anlaşıldığı üzere bu kredi şeklinde müşteri, krediyi çekmek istediği bankaya bir teminat sunmak zorundadır. Teminat olarak gösterilen mal ise altın olmak zorundadır. Yani bankanın sizden istediği kadar altını, teminat olarak sunmak gerekmektedir. Bu konuda anlaşılmayan bir durum varsa yorumlarınız ile bize ulaşabilirsiniz.

 Peki neden altın teminatlı kredi tercih edilir hale geldi?

Aslında bu sorunun cevabı çok açık. Bildiğiniz üzere ihtiyaç kredi alabilmek için bazı şartları sağlıyor olmak gerekiyor. En başta kredi notu durumunuz bankanın şartlarına uygun seviyede olmak zorundadır. İşte burada karşımıza altın teminatının farkı çıkıyor. Bu kredi türünde kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun kredinizi alabilirsiniz. Yani kredi notu düşük diye reddedilme olasılığı bulunmaması, ihtiyaç sahiplerini cezbediyor diyebiliriz.

Günümüz de hemen her banka altın teminatlı ihtiyaç kredisi verse de, en çok İş Bankası kredileri ve Garanti Bankası kredileri tercih edilenler arasında bulunuyor.

 Ne kadar altını teminat olarak göstermem gerekiyor?

Bunun cevabını ise krediyi çekmeyi düşündüğünüz bankanın herhangi bir şubesi ile görüşerek öğrenebilirsiniz. Size en doğru cevabı şubeler vereceklerdir.

Son olarak sizlere bu konuda ki önerilerimizden de bahsederek konuyu sonlandırmak istiyorum. Araştırmalarınızı bankaların kredi teminat beklentilerini inceleyerek yapabilirsiniz.  Altın teminatı ile ihtiyaç kredisi kullanmak oldukça kullanışlı bir seçenek ihtiyaç sahiplerine sunuluyor.  Eğer ki kredi notum düşük, nasıl kredi alabilirim diye düşünüyorsanız size en uygun seçenek bu olacaktır. Notunuza bakmaksızın onay alması garanti kredi çekebilirsiniz. Umarım sizlere yararlı bir yazı sunabilmişizdir.

İlgili  İş Bankası 2B Kredisi 2018

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredi Başvurusu için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde kosgeb destek kredisi, kosgeb kredi başvur ve kosgeb kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Son Güncelleme : 17.09.2018 İçindekiler1 Konut Kredisi Faizleri 20182 Bazı Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir