Home / Bankalar / Altın Hesabını Hangi Bankalar Açtırır

Altın Hesabını Hangi Bankalar Açtırır

Altın sürekli kazandırır sözü her ne kadar doğru olsa da altına yatırım yapmak kolay göründüğü gibi değildir. Zira altınlarınızı yastık altında bekletmek bir o kadar da tehlikeli olmaktadır. Evinize iş yerinize veya altınlarınızı bıraktığınız ortamlarda giren hırsızlar, sizlerin birikimlerinizin yok olmasına neden olur.

Altın Hesabını Hangi Bankalar Açtırır

Bankaların hemen hepsi Altın Hesabı açtırabiliyor. Akbank, halkbank, denizbank, iş bank ve ziraat bankası bunlardan sadece bir kaçıdır.

Birikimlerinizi Altın olarak değerlendirebileceğiniz bu hesaplarda hesaplarınıza bankaların durumlarına göre saf gram altın olarak yansımaktadır. Yani 24 ayar saf altın şeklinde. Burada altın hesaplarınızda altın alabilir, satabilir veya aktarım yapabilirsiniz. Müşteriler banka hesaplarında olduğu gibi Altın hesaplarında da dilediği zaman al-sat yapabilmektedir. Bilindiği üzere yatırım limanı olarak altına yatırım yapmak en mantıklı seçimdir bazı dönemlerde. Şu sıralar 19 mayıs 2016 tarihi itibari ile altın fiyatlarına bakıldığında ; Gram Altın 101 Tl den satıştadır.

Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

Vade süresi olmadan dilediğiniz an Altın alım satımı yapabileceğiniz vadesiz altın hesabına verilen isimdir. Bu hesabı tüm bankalardan açtırmak mümkündür. Bankamatiklerden nakit para yatırıp hızlıca altın alabilir ve vadesiz altın hesabınıza hızlıca aktarabilirsiniz.

Altın Hesabı Açtırmak
Altın Hesabı Açtırmak

Vadeli Altın Mevduat Hesabı

Vadesize oranla vade ile işlem yapılan vadeli altın hesabına verilen isimdir. Vade süreleri 30 ile 360 gün arasında değişmektedir. Bu vadeli altın hesabını da tüm bankalar açtırabilmekte ve belirli faiz oranları ile açtırmaktadır. Vade süresi boyunca hesabınızda bulunan gram altınlar değerlendirilmektedir.

İlgili  İstanbul'da Senetle Para Veren Yerler

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Burgan Bank EFT Saatleri 2019

Eft yapmak belirli saatler dışında yapıldığı anda işleminiz bir sonraki iş gününe sarkabiliyor. Bunu önlemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir