Home / Bankalar / Albaraka Türk / Albaraka Türk EFT Saatleri Kaça Kadar

Albaraka Türk EFT Saatleri Kaça Kadar

Türkiye ‘de kurulan ilk katılım bankası olan Albaraka Türk Katılım Bankası, Albaraka Banking Group adlı dünya genelinde faaliyet gösteren bir bankacılık grubunun Türkiye koludur. 1985 yılında ülkemizde bankacılık sektörüne giriş yapan Albaraka Türk Katılım Bankası bugün 200 civarı şube ve 3 bin civarı personeli ile müşterilerine hizmet etmektedir. Bankanın % 23,08 ‘i halka arz edilmiştir. Kısaca Albaraka Türk Katılım Bankası ‘nı sizlere tanıttıktan sonra şimdi de Albaraka Türk EFT saatleri kaça kadar sizlere aktaralım.

Albaraka Türk EFT Saati

Saat 09.00 itibariyle Albaraka Türk Katılım Bankası ‘nda EFT işlemleri başlamakta ve saat 17.15 itibariyle de son bulmaktadır. Bu saatler dışında ve yine hafta sonu tatil günleri olan Cumartesi, Pazar günleri ile resmi tatil günlerinde EFT işlemi gerçekleştirilememektedir. Bu saatlerde vereceğiniz EFT işlemleriniz sonraki iş günü ile birlikte işleme alınacaktır.

EFT Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Katılım Bankası hesabınızdan EFT yapmak için ister Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri Telefon bankacılığı numarası olan 444 5 666 nolu telefonu arayabilir, ister Albaraka Türk şubelerine gidebilir isterseniz de Albaraka Türk internet bankacılığı üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Albaraka Türk Katılım Bankası internet bankacılığını kullanmak isteyenler www.albaraka.com.tr adresinden internet bankacılığına ulaşabilirler. İlk defa kullanacak olanların ise şifre almaları gerekmektedir.
Şubeler üzerinden EFT yapmayı düşünenler ise; hafta içi saat 08:30 – 17:00 arasında şubelerin çalışma saatlerinde Albaraka şubelerine giderek EFT işlemlerini gerçekleştirebilir. Saat 12.00 – 13.00 arasında öğle arası olduğunu da unutmayın.
Havale işlemleri açısından herhangi bir sınır olmadığını hatırlatalım. 7/24 havale işlemleriniz gerçekleştirilecektir.

İlgili  QNB Finansbank Eft Saatleri

EFT Neden Belirli Zaman Aralığında Yapılabiliyor?

Bunun temel sebebi EFT ile para gönderme işleminin iki farklı bankada bulunan hesaplar arasında gerçekleştirilen bir para transferi olmasıdır. EFT işlemi havale işlemleri ile sürekli karıştırıldığı için; EFT işleminin de havale işlemi gibi her zaman yapılabileceği düşünülmektedir. Ancak durum böyle değildir. Çünkü havale işlemi aynı banka uhdesinde bulanan hesaplar arasında yapılıyor olan bir para transferidir. Dolayısıyla da herhangi bir süre sınırlamasına tâbi olmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About admin

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir