Home / Bankalar / Akbank / Akbank Kredi Notu Öğrenme

Akbank Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Akbank

İnsanlar, bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için en büyük referanslardan biri olan kredi notunu farklı yollarla ve farklı bir ortamdan öğrenebilmektedir. Ülkemizdeki en büyük bankacılık hizmetleri veren bankalar arasında kendine yer bulan Akbank, teknolojisini sürekli güncellemekte olup, ürünlerini müşteri ve kullanıcılarının kullanımına sunmaktadır. En yeni teknolojilerden biri olan İnternet Bankacılığı, Akbank’ın müşterilerinin birçok bankacılık işlemlerini gerçekleştirebildiği bir portaldır. Akbank’ın sunduğu bu teknolojiyle birlikte artık kullanıcılar, Garanti Kredi Sicili veya Akbank Kredi Notu Öğrenme mümkün. Akbank kredi notunu öğrenmek isteyen kullanıcıların ilk olarak İnternet Bankacılığına giriş yapmaları gerekir.

Akbank Direkt ile Kredi Notu Öğrenme

Akbank’ın internet bankacılığı kısmında yer alan Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenen risk raporları ve çek raporları, birimin kullanmasıyla kredi risk raporu ve kredi notu öğrenilebilmektedir. Sadece 6 ayı kapsayan bu araştırmayı, internet bankacılığı üzerinden araştırabilirsiniz. İnternet bankacılığı yolu ile kredi notu ve kredi kartı ödemelerinizi, aynı zamanda bankalara ne kadar borcunuzun olduğunu da görüntüleyip öğrenebilirsiniz. Kullanıcıların isteğine bağlı olarak kredili mevduat hesabı, kredi kartı toplam limit ve kredi notu da öğrenilebilmektedir. Böylelikle Akbank internet bankacılığı yoluyla kredi notunu gösterirken, aynı zamanda bankaların müşteriler hakkında olan olumlu ve olumsuz sicili de görüntülenebilir.

İlgili  3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Risk raporunun sağladığı kolaylıklar ise;

  • Raporu, ödeme performansınız konusunda kendinizi daha iyi ifade etmeniz amacıyla ve uzun – kısa vadeli borçlanmayla ilgili işbirliklerinde daha kolay hareket edebilme amacıyla istediğiniz kişi veya kurum ile paylaşabilirsiniz.
  • Sicil bilgilerinizi iyileştirmek amacıyla, kredi sicil bilgilerinizi kontrol edebilir ve olası olumsuzluklara karşı kendi önleminizi alabilirsiniz.

Çek raporu ile öğrenebilecekleriniz :

  • 2007 yılından itibaren ortaya çıkan ve ödenmiş olan çeklerin adedi ve tutarı.
  • 2009 yılından itibaren ortaya çıkan fakat halen ödenmemiş yada sonradan ödenmiş olan çeklere ait adet ve tutar bilgileri.
  • Ortaya çıkan, ortaya çıkan ve arkası yazılan, ortaya çıktığında ödenen çeklerin ilk ve son tarihleri
  • Son 1 ay, 3 ay, 12 ay içerisinde ödenmiş olan çeklerin adet ve tutarı ile arkası yazılmış çeklerin adet ve tutarı
  • Arkası yazılan çeklerin, 50 adetle sınırlı olmak suretiyle listesi.

Bir önceki yazımız olan 444 25 25 Akbank Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizde 444 25 25 kim ve akbank iletişim hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Akbank EFT ve Havale Ücretleri

İçindekiler1 Akbank EFT Ücretleri 20192 Akbank Şubeden Eft Ücretleri Ne kadar?2.1 Akbank internet bankacılığı eft ücretleri ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir