Home / Bankalar / Akbank / Akbank Kredi Kartı İptali

Akbank Kredi Kartı İptali

Kredi Kartı Kullanımı

Bu yazımızda sizlere Akbank kredi kartı iptali nasıl yapılır sorusunu cevaplandıracağız. Günümüzde her ne kadar ihtiyaç halinde birçok kolaylıklar sağlasa da bazen müşteriler kredi kartı iptali talep edebilmektedirler. Bunda da kredi kartları tüketim isteğini artırması, alışveriş esnasında ödeme kolaylığı olması gibi çok harcamaya teşvik etmesi gibi durumlardan dolayı bir dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kredi kartı iptali için bilinmesi gereken önemli bir konudan bahsetmek gerekecektir. Hani banka olursa olsun bir kredi kartını iptal edebilmek için karta ait olan borçların ödenmiş olması gerekir. Borçların ödeme işlemi tamamlandıktan sonra aşağıda yer vereceğimiz iptal yöntemlerine başvurarak kredi kartı iptal sürecini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerinizi sonlandırabileceksiniz.

Kredi Kartı İptal Talebi

Çoğu banka müşterilerine kredi kartı sağlarken birçok kolaylık sağlamaktayken kredi kartı iptali konusunda pek de kolay seçenekler bulunmayabilir. Ancak Akbank kredi kartı iptali yazımız sonunda hangi yollarla kredi kartı iptali sağlanabildiği konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Akbank’a ait Axess kredi kartının iptali için öncelikle en kolay yöntem olan telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. 444 25 25 ya da 0 850 222 25 25 numaralı Akbank telefon şubesini arayarak müşteri temsilcisine bağlanarak kredi kartı iptal işlemini sağlayabilirsiniz.

Kredi kartı iptali için önereceğimiz ikinci yöntem, kredi kartı iptal talebinizi içeren bir dilekçe ile en yakın Akbank şubesine gitmek olacaktır. Dilekçenizde kimlik bilgileriniz ve Akbank kredi kartı iptali isteğinizi belirterek, iptal edilmesini istediğiniz kredi kartı bilgilerini de yazarak şubeye teslim edebilirsiniz. Her iki durumda da kredi kartınızın 7 (yedi) iş günü içerisinde iptal edilmesi gerekmektedir. Bu süreyi takip ederek kartın iptalinin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmeniz fayda sağlayacaktır.

İlgili  Banka Hesap Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir