Home / Bankalar / Akbank / Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Gerekli Evraklar

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Gerekli Evraklar

Akbank Kredi Başvurusu 2018

İhtiyaç kredileri birçok tüketicinin ihtiyaçları dahilinde bankalardan çektiği belirli miktar paranın, bankanın koşullarıyla ve belli faiz oranlarıyla geri ödenmesi işlemine verilen addır. Bu kredileri çekebilmek için bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Kredi çekebilmek için bankaların ilk baktığı şey kredi notu olmaktadır.

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) siteminde saklanan Kredi Notu bilgisi bankaların sizin geçmiş finansal kayıtlarınızın ortalamasıyla oluşturduğu bir puanlama sistemidir. Kredi notu 800 altında olanlar düşük kabul edilirken, üzerinde olanlar yüksek kredi notlu kişiler olarak kabul edilmektedir. Yüksek kredi notu olanlar bankalardan kolayca kredi çekebilirler. Kredi notunun haricinde kredi çekebilmek için, düzenli bir gelire ve en az 3 ay süresince sigortalı olarak çalışmış olunmasına bakılmaktadır. Bu şartları sağladığınız takdirde bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Akbank Türkiye’deki en köklü bankalardan birisi olarak kredi alabileceğiniz ve cazip kredi imkanları sunan bankalardan birisidir. Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için yukarıda saydığımız koşulları sağlamanızdan sonra bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir.

Akbank kredileri Akbank ihtiyaç kredisi başlığı altında eğitim, tatil, dekorasyon kredileri gibi pek çok farklı seçenek sunmaktadır. Bireysel ve kurumsal krediler olarak ayrılan kredilerde Kobiler için Tarım Kredileri, Dış Ticaret Kredileri, Gayri Nakdi Krediler, Spot Krediler, Kısa Vadeli Krediler, Taksitli Ticari Krediler gibi kredi imkânları bulunmaktadır. Akbank mevcut kredilerinin yanında düzenlediği kampanyalarla da birçok değişik kredi seçeneğini müşterilerine sunmaktadır. Dosya masrafsız kredilerin yanı sıra alternatif vade seçenekli, indirimli faiz oranları olan bu kredileri bankayı takip ederek öğrenmek mümkündür. Bireysel ihtiyaç kredilerinde 36 aya kadar vade ve % 1,39 vade seçeneğiyle kredi çekmeniz mümkündür.

İlgili  Akbank 3 Ay Ertelemeli Sonbahar İhtiyaç Kredisi

Akbank kredilerine başvurmak için gerekli evraklar

Akbank kredi başvurusu için gerekli evraklar çekeceğiniz krediye göre değişebilmektedir. Genel manada ikametgâh, nüfus cüzdanı, gelir belgesi veya bordro gibi evraklar kredi başvurusu sırasında istenmektedir. Akbank kredi başvurusu yapmak için geliştirdiği direkt bankacılık hizmetiyle, Akbank müşterileri hiç şubeye gitmeden internet şubesi üzerinden yapacakları işlemlerle kredilerini çekebilirler. Akbank müşterisi değilseniz, yine bankanın internet sitesi üzerinden, Akbank şubelerinde müşteri temsilcisine başvuruda bulunarak veya 444 25 25 numaralı banka destek hattını arayarak Akbank kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisinde En Uygun Banka Hangileri başlıklı makalemizde en uygun konut kredisi, en uygun kredi ve Konut Kredisinde En Uygun hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Akbank Hesap Ekstresi Öğrenme

İçindekiler1 Akbank Hesap Ekstresi Nasıl Alınır? Öğrenilir?2 Kredi Kartı Borcumuzu Nasıl Kontrol Edebiliriz?3 Akbank Hesap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir