Home / Bankalar / Akbank / 2019 Akbank Hesap İşletim Ücretleri Ne Kadar?

2019 Akbank Hesap İşletim Ücretleri Ne Kadar?

Akbank Hesap İşletim Ücretleri Ne Kadar?

Banka Ücret Detayı Toplam
Akbank Ocak – Haziran 66.30 TL Temmuz – Aralık 66.30 TL 132.60 TL

Bankacılık işlemleri günlük yaşantımızı kolaylaştırmak adına sunulan ama aynı zamanda oldukça komplike bir hizmettir. Paranızın hesabınızda güvende durması, ödemelerinizin bankaya gidip vezne sırası beklemeden tek tuşla ya da otomatik talimatla herhangi bir zahmete bile girmeden gerçekleşmesi, para transferlerinin bir telefonla kısa sürede yapılabilmesi gibi birçok yararı vardır. Ancak her hizmetin de bir karşılığı olduğundan tüm bu işlemler için de ödenen belirli ücretler olacaktır.

Bankaların dev firmalar haline gelmelerinin nedenleri arasında; binlerce müşterilerinin yaptıkları işlerden aldıkları komisyonlar, hesap işletim ücretleri, faizler ve hatta vadeli hesaplarda bulunan mevduatların işletilmesi gibi örnekler sayılabilmektedir. Özellikle hesap işletim ücretleri sözleşmelerde yer aldığından müşteriye bildirmeksizin hesaplarından çekilen bir tutardır. Bu tutar bankalar arasında değişkenlik göstermekle birlikte, hesaptan çekilme sayısı da değişmektedir. Örneğin bireysel müşterilerin hesabından genellikle yılda 2 kez hesap işletim ücreti kesilmektedir. Ticari bankacılıkta ise bazı bankalarda yılda 4 kez bu tutar tahsil edilmektedir.

Akbank hesap işletim ücretleri ne kadar ve hangi aralıklarda hesaptan kesildiği bilgilerini, hem sözleşmelerinde hem de internet sayfasında detaylı olarak paylaşmaktadır. Tutarlar yıllara göre farklılık gösterdiğinden bu bilgileri sürekli yenileyerek güncel tutmaktadırlar. Hesap işletim ücreti Akbank mevduat hesaplarından yılda iki kez; Ocak-Haziran dönemi için Haziran ayında, Temmuz-Aralık dönemi için ise Aralık ayında tahsil edilmektedir. Akbank’ın bildirmiş olduğu rakamlar; Ocak-Haziran 2018 dönemi için 66,30 TL’dir. Bu tutara BSMV dâhildir. Ayrıca müşterinin birden fazla hesabı olsa bile, hesap işletim ücreti müşteri bazında hesaplandığından sadece bir hesaptan tahsil edilmektedir.

İlgili  Akbank İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank’ta hesap işletim ücretinden muaf olunan durumlar da bulunmaktadır. Mevduat hesabından 2 adet aktif otomatik ödeme talimatı vererek hesap işletim ücretinden muaf olunabilmektedir. 16-26 yaş arası öğrencilerin, Akbank nezdinde hesap açmaları esnasında öğrenci belgelerini iletmeleri durumunda, hesap işletim ücretinden muaf olacaktır.

Akbank’ın vadesiz hesaplarından tahsil edilen hesap işletim ücreti aynı zamanda kredi kartları için de geçerlidir. Yıllık kart ücreti adı altında yapılan kesintiler, kredi kartı türlerine göre farklılık göstermektedir. Örnekler:

Axess Klasik Kart: 87 TL (Temassız Kart:98 TL)

Axess Gold Kart: 98 TL (Temassız Kart:109 TL)

Axess Platinium Kart: 109 TL (Temassız Kart:109 TL)

Ek kart ücretleri ise 43 TL’den başlayan ücretlerle verilmektedir.

Diğer Bankaların Hesap İşletim Ücretleri İçin Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan 2019 Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama başlıklı makalemizde Akbank İhtiyaç Kredisi, Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve akbank mobil uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

2019 Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İçindekiler1 Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama 20191.1 Akbank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler; Akbank İhtiyaç Kredisi …

3 comments

  1. Artık her banka hesap işletim ücretlerini kaldırmışken Akbank gibi büyük bir bankanın hesap işletim ücreti alması garip bir durum…

  2. Akbank’ta çalışan bi arkadaşa sordum ,3 4 yıldır artık böyle bi ücret alınmıyor dedi. Müşteri hizmetleri ile de konuştum , onlar da almıyoruz demişti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir