Home / Bankalar / Akbank / Akbank Eft Saatleri Kaça Kadar?

Akbank Eft Saatleri Kaça Kadar?

Türkiye ‘nin en önemli bankalarından birisi olan Akbank; 1948 yılında Adana ilimizde kurulmuştur. Kurucuları Hacı Ömer Sabancı ve birkaç iş adamı olan bankanın ilk etaptaki kuruluş amacı pamuk ticareti ile uğraşan tacirlerin ihtiyaç duyduğu para desteğini sağlamaktır. Kısa sürede büyüyen banka genel merkezi İstanbul iline taşımış ve Türkiye çapında bir banka haline gelmiştir. Akbank Direkt mobil uygulaması ve internet bankacılığı ile birçok ödül alan Akbank 14 bin civarı personeli olan dev bir kurumdur diyebiliriz. Bu yazımızda sizlere Akbank ile ilgili önemli bilgilerden olan Akbank EFT saatleri kaça kadar kısaca paylaşımda bulunmaya çalışacağız.

Akbank EFT Saatleri

EFT işlemleri belirli saat aralığında yapılabilen işlemlerdir. Bankalar arasında bu süre dilimleri farklılık göstermektedir. Akbank için belirlenmiş olan EFT saatleri ise; saat 09.00 ile 17.00 arasındadır. Hafta sonlarında, resmi tatil günlerinde bu saatler dışında EFT işlemleri yapılamamaktadır. Bu saatlerde verilecek EFT emirleri sonraki iş günü yerine getirilmektedir.

EFT Nedir?

EFT, Elektronik Fon Transferi kelimelerinin baş harfinden oluşan harf grubu olup, adından da anlaşılacağı üzere bankalar arasında yapılan bir para transferidir. Ancak EFT ile yine başka bir para transferi işlemi olan havale çok sık karıştırılabilmektedir. Kısaca bunu da sizlere izah edelim.

İlgili  Akbank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme

Havale ile EFT Arasındaki Farklar

Havale işlemi aynı bankada bulunan iki ayrı hesap arasındaki para transferi işlemidir. Herhangi bir süreye tâbi değildir. Havale ücretleri ise EFT ücretlerine nazaran daha düşük olmaktadır. EFT işlemi ise iki farklı banka arası yapılan para transferidir. Bundan dolayıdır ki; belirli zaman aralıklarında yerine getirilebilmektedir.

Akbank Havale Saatleri

Akbank ‘ta havale işlemleri ile ilgili herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. 7 gün 24 saat boyunca Akbank şubelerinden, Akbank çağrı merkezinden ve Akbank Direkt internet bankacılığı ile mobil bankacılıktan havale işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Akbank Müşteri Hizmetleri

Son olarak Akbank müşteri hizmetleri çağrı merkezi telefon numarasını sizlerle paylaşalım. Cep telefonunuzdan ya da ev telefonlarınızdan 0 850 222 25 25 nolu telefonu veya 444 25 25 nolu telefonu aramanız yeterlidir. Müşteri hizmetleri vasıtasıyla da EFT ve havale işlemlerinizi yerine getirebilir ve işlem emri verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2019 Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama başlıklı makalemizde Akbank İhtiyaç Kredisi, Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve akbank mobil uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About admin

Check Also

2019 Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İçindekiler1 Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama 20191.1 Akbank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler; Akbank İhtiyaç Kredisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir