Home / Genel / 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kredi almadan önce hepimiz için en önemlisi bankaların faiz oranları ve kaç ay vadeli kredi vermesidir. Faiz oranlarından daha çok uzun vadeli olan kredileri seçtiğimiz için 60 ay vadeli kredi çekmek daha kolay olacağını düşünüyoruz. Peki 60 ay vadeli kredi veren bankaların koşulları ve faiz oranları neler bakalım. BDDK tarafından yapılan son düzenleme ile artık 60 ay vadeli kredi ihtiyaç kredisi almak mümkün olmayacak. Bu 60 ay vade son kredi düzenlemesi ile 48 ay vadeye düşürüldü.

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani BDDK nın son toplantısından gelen haberler ile kredi çeken vatandaşların daha rahat ödemelerini sağlamak için vadelerin artırılması yönünde söylentiler var peki krediler 60 ay vadeli olacak mı ? Sorusu merakla bekleniyor. Finansal istikrar komitesi (FİK) hem vatandaşların hemde bankalar için vade uzatma çalışması yaptıklarını belirterek 48 ay vadeli kredi çıkarılacağının sinyalini verdi. Bu konuşamadan sonra yapılan resmi açıklama ile kredi vadesi 48 aya çıkarıldı. Tarih: 27.09.2016 itibaren bankalar tarafından ihtiyaç kredisi 48 ay vadeli olarak verilebilecek.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Yapılan son düzenleme ardından kredi borcu olanlara 60 ay vadeli kredi borcu ödenme imkanı bankalar tarafından sağlanacak. 60 veya 72 ay vadeli kredi çekme imkanı olmadığı gibi ihtiyaç kredisi için en fazla 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi alınabilecek. Kredi kartı borçlarınız varsa ihtiyaç kredileri için borçlu olan vatandaşlar 60 aya kadar borcu ödeme imkanı bulabilecek.

İlgili  Lojistik Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Engelliler İçin 60 Ay Vadeli Kredi

Ziraat Bankası 60 ay vadeli kredi imkanı bulunsa bile bu imkan sadece engelli vatandaşlara için geçerli olacak. Engeliler dahilinde, engellilere istihdam ve yardım sağlayan kuruluşlarda 60 ay vadeli kredi çekme imkanı olacak. Engeli destekçi kuruluşların 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi alabilmesi için Ziraat Bankası şubelerinden bilgi alabilir.
Kredilerin vadesi yükselmesi ile vatandaş kredi borçlarını veremez hale geldi bu neden ile banka kara listeye giren vatandaşlar için 60 ay olarak kredi borcu ödeme imkanı vardır.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir