Home / Bankalar / 3 Ayda Bir Ödemeli Mortgage Nasıl Alınır?

3 Ayda Bir Ödemeli Mortgage Nasıl Alınır?

3 Ayda Bir Ödemeli Mortgage Nasıl Alınır?

Konut kredisi kullanmadan ev alabilmek normal şartlarda ve orta gelirli bireyler için oldukça zordur. Bu yüzden günümüzde ev alımlarında sıklıkla bankaların konut kredisi kampanyalarına bakarak karar veririz. Bu kredi tipinin birde aslında emekliler gibi 3 aylık maaş alanlara göre düzenlenmiş olanı vardır. Bu başlıkta da belirtiğim gibi, 3 ayda bir ödeme yapılan kredi tipidir.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir kaç husus var. Bu yazıyı zaten detay sunabilme adına hazırladım. 3 aylık ödeme süresi içerisinde, yapacağınız ödeme toplam 3 aylık biriken kredi tutarıdır. Yani siz 3 ayda 1 ödeme yapıyorsunuz ama aslında 3 aylık tutarı bir kerede ödemiş oluyorsunuz. Bu aylık tutarın 3 ay sonra ödenmesi gibi anlaşılmasın. Yani aylık ödemeniz diyelim ki 100 lira. Siz bu 3 aylık ödeme planını kullanıyorsanız, ödeme dönemi geldiğinde 300 TL ödeme yapacaksınız. Bu rakamlar tabi ki mantığı kavramanız için oluşturduğum miktarlardır. Normalde faiz oranları arasında da farklılıklar olacağı için işlem hesaplaması bu kadar basit değil.

3 ayda bir ödemeli konut kredilerinde faiz oranları diğer aylık ödemeli krediler kadar uygun olmayacaktır. Biraz daha yüksek oranlı oluyor. Bu yüzden hesaplamaları doğru yapmanızda fayda var. Ayrıca bu kredi planlamasında, hesaplamaları internet siteleri üzerinden değil de şubeler ile görüşerek yapmakta doğru olacaktır. Diğer türlü hesaplamalar sizi yanıltabilir. Çünkü bu tür hesaplamaları yapan siteler, genelde aylık ödemede eklenecek faiz üzerinden hesaplar. Fakat bankalarda iş bundan farklıdır. Yani faizler aynı değildir. Burada değişecek olan toplam faiz ödemesi arasında yüksek farklılıklar çıkacaktır. O yüzden işlemleri şube ile görüşmekte fayda var. Ayrıca bu tip kredi imkanı sağlayan bankalar ile görüşün. Bunlar bildiğim kadarı ile ; İngbank, Garanti Bankası, Akbank ve Yapı kredi. Diğer bankalarında elbette esnek ödeme planı vardır. Sormanızı öneririm. Bu konuda bilgi almak isterseniz, sorularınızı bize yorum olarak yazabilirsiniz. Bilgimiz yettiğince cevaplar vermeye özen gösteriyoruz.

İlgili  Bankaların Çalışma Saatleri 2018

Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Eft Saatleri 2019 başlıklı makalemizde eft kesinti ücreti, yapıkredi bankası eft ve yapıkredi eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Hsbc Eft Saatleri 2019

Bankalardan bir tanesi olan HSBC, günümüzde turuncu bankalar renginden olan bir bankadır. Bankanın müşterileri genelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir