Home / Genel / 18 Yaşından Küçüklere Vadesiz Hesap Açan Bankalar

18 Yaşından Küçüklere Vadesiz Hesap Açan Bankalar

Vadesiz Hesap Açtırma

Bu yazımızda sizlerle 18 yaşından küçüklere vadesiz hesap açan bankalar konusunda bilgi edineceğiz. Ancak bunun öncesinde bankalar tarafından vadesiz hesap açma işlemlerine dair bilgi vermek yararlı olacaktır. Bankalarca müşterilere açılan vadesiz hesap ile para çekme, havale, EFT, kart ödemeleri, fatura ödeme ve düzenli ödemeler gibi bütün bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayılan işlemlerin hemen hepsi vadesiz banka hesabı ile yapılabilir.

İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan 18 yaşından küçüklere vadesiz hesap açan bankalar hangileridir ve bu hesapların genel özellikleri nelerdir hep beraber göz atmaya başlayalım.

18 Yaşından Küçük Olanlar İçin Açılabilecek Vadesiz Hesaplar

18 yaşından küçüklere vadesiz hesap açan bankalar arasından ilk açıklayacağımız banka İş Bankası’dır. ‘İş Bankası İlk İmza Hesabı’ adıyla sunulan bu hesap 12 – 18 yaş arası gençlere verilir. Hesabı açtırabilmek için hesap açtıracak gencin velisinin de yanında bulunması şarttır. İlk imza hesabı için herhangi bir hesap işletim ücreti ödenmez. Alt yaş sınırı (12) en düşük olan bankadır. Kart ile yapılacak alışverişlerde Maximum puan kazanılabilmektedir.

Tanıtım yapacağımız ikinci vadesiz hesap ‘Garanti Bankası Harçlık Hesabı’dır. Bu hesap 15 – 25 yaş arası gençler için uygundur. 18 yaşından büyükler nüfus cüzdanları ile herhangi bir Garanti Bankası şubesine gidip hesap açtırabilirken, 15 – 18 yaş aralığındakiler velileri ile gelmek zorundadırlar. Bu hesaba sahipseniz 25 yaşını dolduruncaya kadar hesap işletim ücreti ödemiyorsunuz. Alışverişlerden Bonus puanlar kazanılabilmektedir. Hesap sahibi otomatikman Bonus Genç’e üye olup kampanyalarından faydalanabilir.

İlgili  Findeks Kredi Notu Hesaplama

Akbank Exi26 Hesabı’ Akbank tarafından sunulan 15 – 26 yaş aralığındaki gençlere sunulan bankamatik kartıdır ve 18 yaşından büyüklerin kendilerinin, 15 – 18 yaş aralığındakilerin ise velileri ile açtırabildiği bir hesaptır. Bu kartla birlikte Axess kart avantajlarından faydalanılabilir. Akbank Exi26 kulübüne özel indirim ve kampanyalardan da faydalanılabilmektedir. Bu hesaptan yıllık olarak 15 TL hesap işletin ücreti alınmaktadır.

Tanıtımını yapacağımız son vadesiz hesap ‘Vakıfbank Junior Hesabı’ olacaktır. Bu hesap 18 yaş altı müşterilere sunulmaktadır. Yine bu hesap için de veliniz ile hesap açma işlemi yaptırmalısınız. Kart için hesap işletim ücreti ödenmez.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yardım Parası Nedir? başlıklı makalemizde Çocuk yardım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kredi

Kredi, finans ve bankacılık sektöründe insanların bilmedikleri önemli unsurları paylaşarak bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.

Check Also

Aras kargo takibi

Aras Kargo Takip Sorgulama Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip sayfamız gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda çekinmeden bütün bilgileri sizinle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir